1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusAktualijosŠvietimas
2018 Lapkričio 9d.
6

Teismas: Alytaus kolegijos direktorė trečiajai kadencijai paskirta neteisėtai

titleDanutė Remeikienėakolegija.lt nuotr.

Alytaus apylinkės teismas, išnagrinėjęs ieškovės Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ieškinį atsakovei Alytaus kolegijai dėl Alytaus kolegijos tarybos ir akademinės tarybos sprendimų panaikinimo, nustatė, kad Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė trečiajai kadencijai buvo paskirta neteisėtai.

Ieškovė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija savo ieškiniu prašė teismo panaikinti Alytaus kolegijos tarybos ir akademinės tarybos protokolinius sprendimus, kurių pagrindu D.Remeikienė. paskirta eiti Alytaus kolegijos direktorės pareigas. Ieškovė nurodė, kad minėtais Alytaus kolegijos valdymo organų sprendimais, D.Remeikienė kolegijos direktore buvo išrinkta trečiajai kadencijai, tačiau Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme nustatyta, kad tas pats asmuo tos pačios aukštosios mokyklos direktoriumi gali būti renkamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės ir ne ankščiau kaip po penkių metų nuo paskutinės kadencijos pabaigos, jeigu paskutinė kadencija buvo iš eilės antra. D.Remeikienė pirmai penkerių metų kadencijai kolegijos direktore buvo paskirta 2008 m. vasario 11 d., o nuo 2013 m. kovo 14 d. – paskirta antrai penkerių metų kadencijai, todėl D.Remeikienės išrinkimas trečiajai kadencijai, ieškovės nuomone, yra neteisėtas.

Alytaus kolegijos atstovas teisme nurodė, kad pirmai kadencijai Alytaus kolegijos direktorė buvo paskirta, vadovaujantis senąja tvarka ir galiojant senajam aukštojo mokslo įstatymui. 2009 m. balandžio 3 d. buvo priimtas naujas Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymas, kurio pagrindu buvo keičiama valstybinių aukštųjų mokyklų teisinė forma, jų valdymo ir organizacinė struktūra, kolegialių valdymo organų įgaliojimai. Atsižvelgiant į tai, Alytaus kolegijos direktorė pagal naujai įsigaliojusią tvarką paskirta ne trečiajai, o tik antrajai kadencijai.

Teismas, išanalizavęs byloje pateiktus dokumentus, nustatė, kad nuostata, jog mokymo įstaigos direktoriumi asmuo gali būti renkamas ne ilgesnės nei penkių metų trukmės kadencijoms ir ne daugiau nei dviem kadencijoms iš eilės, priėmus naują Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymą, išliko nepakitusi – tiek 2008 m., D.Remeikienei tapus direktore, tiek ir 2018 m., trečiąjį kartą išrinkus D.Remeikienę į kolegijos direktorės pareigas, įstatymuose buvo aiškiai reglamentuotas kadencijų skaičius.

Teismas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ieškinį patenkino, pripažino neteisėtais ir negaliojančiais Alytaus kolegijos tarybos ir akademinės tarybos sprendimus, įpareigojo Alytaus kolegiją nutraukti jos ir D.Remeikienės darbo sutartį, taip pat priteisė valstybei 105,04 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Alytaus apylinkės teismo informacija


Komentarai

6
Komentuoti
Rramui2018-11-21
Atrodo, kaip iš medžio iškritai. Ar ćia juodas jumoras ir reikia suprasti atvirkščiai :)
Komentatorius2018-11-20
"Docente" galima būti amžinai, direktore, pasirodo, NE. ŠAUNU.
Ramas2018-11-15
Eilinis susidorojimas. Stiprybės Kolegijos bendruominei, nepasiduokit provokacijom, Alytaus teismai Grigaravičiaus buvusių pavaldinių rankose. Yra teisinių priemonių kovoti toliau ir įrodyti savo tiesą. Nepasiduokite kelių isterikų šmeižtui pačioje kolegijoje. Būkite stiprūs.
vava2018-11-11
Ir vėl valstybės pinigai!!!! Kažkas daro nesąmones, mokesčių mokėtojai turi sumokėti.
profesorius2018-11-09
Toks ir turejo buti teismo sprendimas. Norejo buti gudresne uz kitus.
Kolegijus2018-11-09
Visi mes ne amžini...
traffix.lt