20 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
Lazdijai
2018 Lapkričio 8d.
0

Lazdijų rajono kaimo gyventojams vandenį uždrausta gerti ir naudoti maistui

titleBarčių kaimasRamūno Jončo nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Barčių kaimo (Lazdijų r.) gyventojams laikinai uždrausta vandenį gerti ar naudoti maistui įtarus, kad arseno kiekis jame gali viršyti leistiną normą.

Sprendimas priimtas remiantis UAB „Lazdijų vanduo“ atliktų savikontrolės tyrimų rezultatais. Vandens tiekėjas informavo VMVT, kad Barčių vandenvietės geriamojo vandens mėginyje nustatytas padidintas arseno kiekis (12,9 µg/l, kai norma – 10 µg/l).

Siekiant patvirtinti savikontrolės tyrimų išvadas, Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atrinko valstybinius geriamojo vandens mėginius iš Barčių kaimo vandenvietės. Kol bus atlikti tyrimai, gyventojai informuoti, kad šio vandens maistui naudoti negalima. UAB „Lazdijų vandenys“ įpareigoti užtikrinti alternatyvų geriamojo vandens tiekimą.

„Pastaruoju metu tai jau trečias rajonas, kuriame nustatomas šis cheminis elementas smulkių vandenviečių tiekiamame geriamajame vandenyje. Spalio mėnesį arseno buvo rasta Marijampolės ir Jurbarko rajonų vandenvietėse. Dėl vis pasitaikančio neleistino cheminio užterštumo sustiprinta visų vandenviečių kontrolė. Vandens tiekėjai įpareigoti, jei reikia, atlikti papildomus vandens tyrimus ir užtikrinti, kad gyventojams būtų tiekiamas saugus ir kokybiškas geriamasis vanduo – tai svarbiausia vandens tiekėjo pareiga ir atsakomybė. Be to, ieškodami problemos sprendimo būdų, vandens tiekėjai kartu su specialistais turi išsiaiškinti galimas vandens taršos priežastis“, – komentuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

VMVT direktorius pabrėžia, kad vandens tiekėjai privalo tiekti tik saugų geriamąjį vandenį, o kilus bent menkiausiam įtarimui dėl jo saugos ar kokybės, imtis skubių veiksmų, visų pirma – nutraukti vandens tiekimą ir informuoti gyventojus.

„VMVT šiai situacijai spęsti skiria ypatingą dėmesį. Visų pirma siekiame apsaugoti vartotojų sveikatą, todėl kruopščiai kontroliuojamos visos vandenvietės, vertinama, ar vandens tiekėjai tinkamai vykdo savo pareigas ir įsipareigojimus“, – pabrėžė D. Remeika.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė