9 c Alytus
Šeštadienis, Rugsėjo 19d.
AktualijosTransportas
2018 Lapkričio 8d.
0

Dėl apleistų automobilių kiemuose patariama kreiptis į viešosios tvarkos skyrių arba policiją

titleAsociatyvi iliustracija

29 – tiek pranešimų iš Alytaus apskrities apie kiemuose ir kitose bendro naudojimo vietose paliktas eksploatuoti netinkamas transporto priemones gavo Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA).

Palyginus su Klaipėdos (108), Kauno (315) apskritimis ir Vilniaus miestu (787), be priežiūros palikti automobiliai Alytuje ir kitose apskrities  vietose galbūt dar nėra pati didžiausia aktualija, tačiau liečia ne tik vairuotojus.

Bendro naudojimosi vietose paliktos neprižiūrimos, naudojimui netinkamos transporto priemonės kelia didelių nepatogumų ne tik eismo dalyviams, tačiau ir teršia aplinką, trukdo komunalininkams, tarnyboms.

Senstant automobilių parkui su šia problema vis dar susiduria visų Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenės. Dėl viešose vietose paliktų senų transporto priemonių patariama tiesiogiai kreiptis ir į savivaldybių viešosios tvarkos skyrius arba policiją.

Pažeidėjams gresia piniginės baudos ar automobilio konfiskavimas. Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad už neeksploatuojamos ir be priežiūros paliktos transporto priemonės laikymą bendro naudojimo vietose gyventojui gresia bauda arba automobilio konfiskavimas. Už pirmą kartą padarytą pažeidimą numatyta bauda siekia nuo 70 iki 140 eurų, o už antrąkart – iki 300 eurų bauda su (arba be) automobilio konfiskavimu.

Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) primena, kad ardyti neeksploatuojamas transporto priemones gali tik asmenys, kurie turi tokiai veiklai leidimus ir licencijas. Kai kurios automobilių dalių atliekos, pavyzdžiui, įvairūs filtrai ar alyva, turi pavojingų medžiagų. Panaudota alyva yra užteršta įvairiais metalais (magniu, variu, cinku ir kitais sunkiaisiais metalais).

Į aplinką patekę sunkieji metalai ir toksinės medžiagos gali sukelti vėžinius susirgimus. Alyvų atliekoms patekus į vandens telkinius jų paviršius padengiamas orui nepralaidžia plėvele ir dėl sumažėjusios deguonies koncentracijos vandenyje jame esantys gyvi organizmai gali pradėti dusti. Į gruntinius vandenis patekusi panaudota alyva gali pridaryti žalos žmonėms.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė