14 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
VideoreportažaiĮdomu
2018 Lapkričio 7d.
0

Afrikoje misiją atlikę dzūkai grįžo sveiki, gyvi ir mėnesiu vėliau

titleNuotraukų galerija

Iš neramumų krečiamo Malio Pietų Lietuvos kariai grįžo sveiki ir gyvi, tačiau ... mėnesiu vėliau. Apie tai Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo skaitytojai.

Išties, karių išleistuvės Rotušės aikštėje vyko birželio 1 d., tada buvo paskelbta, kad jie grįš po 4 mėnesių. Tuo tarpu sutiktuvės toje pačioje aikštėje surengtos lapkričio 7-ąją – mėnesiu ir beveik savaite vėliau.

Misiją minėtoje Afrijos šalyje vykdę dzūkų taikdariai darbavosi kartu su Vokietijos kolegomis, kurių buvo įvertinti puikiai, todėl ateityje vel bus kviečiami prisidėti prie taikos užtikrinimo karštuosiuose taškuose.

Pasak Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado pulkininko Dainiaus Pašvensko, sunkiausia kariams buvo prisitaikyti prie karščio.
Į neramumų krečiamą Vakarų Afriką vyko 34 savanoriai ir profesinės karo tarnybos kariai, iš jų - 3 moterys.

Misijos dalyviams iš Dzūkijos buvo įteikti medaliai, po oficialios dalies kariškius apglėbti galėjo ir artimieji. Jiems laukimas išties užtruko.

„Kareiviai baigė svarbią misija ir, kaip žadėta, po 4 mėnesių turėjo būti namuose, tačiau dėl kažkokių priežasčių vietoje parskraidinimo į Lietuvą jie buvo apgyvendinti Vokietijoje“, - daugiau nei mėnesį užtrukusio papildomo laukimo peripetijas prisiminė artimieji. 

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt