15 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
ĮdomuSveikata
2018 Lapkričio 6d.
0

Dienos praskaidrinimo ir sveikatos receptas – tikra šypsena

titleJūratės Marčiulaitienės nuotr.

Norėdami būti sveikesni, žmonės perka brangiausius papildus, alina save dietomis, lankosi pas įvairiausius gydytojus ir geria keisčiausius vaistus. Tačiau ar pagalvojame, kad yra būdų, kurie pagerina jūsų savijautą ir tam nereikia išleisti nė cento? Vienas jų – nuoširdi, tikra šypsena.

Kas yra šypsena? Žodynuose pateikiamas toks šypsenos apibrėžimas: „Veido išraiška, kai lūpų kampučiai kiek kilsteli viršun iš pasitenkinimo, pritarimo ar džiaugsmo“. Čia ir glūdi šiltos šypsenos paslaptis. Šypsotis – nieko nekainuoja. Šypsena pasako kur kas daugiau nei jūs manote. Net jei ir nėra ūpo šypsotis, pabandykite.

Dirbtinė šypsena gali pavirsti į juoko pliūpsnį ir tikrai pakelti nuotaiką. Ką gali šypsena ir kokia jos galia, įsitikinsite netrukus, jei tik nepamiršite kuo dažniau šypsotis ir ją dalinti kitiems.

Šypsena gali daryti stebuklus! Netikite? Dabar pat nusišypsokite. Nuoširdžiai, atvirai, iš visos širdies. Ką jaučiate? Šypsena pritraukia žmones prie savęs, sukuria laimės pojūtį, šypsotis sveika, ji padeda sušildyti atmosferą, šypsena – puikus būdas sugundyti.

Sakoma, kad šypsena netgi pagerina fizinę sveikatą. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog nusišypsojus sužadinami elektriniai impulsai, stimuliuojantys posmegeninę liauką. O ji išskiria į smegenis endorfinų – cheminių junginių, kurie sukuria laimės pojūtį.

Jau nuo šios minutės pradėkite šypsotis visur ir visada. Vos prabudę ištarkite – „Aš esu šypsenėlė“. Nusišypsokite sau, šalia esantiems, dovanokite šypseną nepažįstamiesiems, šypsokitės darbe ir žadinkite šypseną gėrėdamiesi pavasario saule ir žiedais, šypsokitės gyvenimui ir gyvenimas nusišypsos jums.

Jūratė Marčiulaitienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt