3 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Spalio 31d.
0

Lapkritį Alytuje – trys teatrų festivaliai viename ir vaisius jau subrandinęs dramaturgų konkursas

titleDramaturgų konkursas, gimęs kaip Alytaus teatrų festivalio renginys, jau siūlo paragauti subrandintų vaisių – šiemet pirmąjį kartą „Com•media“ žiūrovai matys čia ir „užgimusį” pastatymą. Jį konkursinėje programoje rodys J. Miltinio dramos teatras, pristatysiantis komediją „Giminės, arba kam zrazų pakartot“

3, o gal net ir 4 viename – tokį kultūrinį meniu Alytuje siūlo jo sudarytojai, pristatydami vienu metu, lapkričio 8 – 25 dienomis, vyksiančius teatrų festivalius: „Com•media“ - daugiau ar mažiau įprastų sceninių formatų žiūrovams, „Com•moon•a“ – jaunimui ir „Com•eta“ - vaikams ir visai šeimai, o taip pat Alytaus dramaturgų konkursą.

Šių teatro įvykių kaltininkas Alytaus miesto teatras konkursinėje festivalio „Com•media“ (buvęs „Tegyvuoja komedija!“) programoje vien per nepilną lapkritį priims 16 Lietuvos ir užsienio teatrų, kurių 6 parodys premjeras.

„Be daugelio Lietuvos teatrų Dzūkijos sostinėje apsilankys Armėnijos, Gruzijos (Sakartvelo), Rumunijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Škotijos teatralai“, - „Com•media“ dalyvius vardija Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

„Com•media“ festivalio atidarymas prasidės Alytaus teatro premjeriniu spektakliu „Laisvės arena“ (rež. A. Vidžiūnas, A. Jasenka), po kurio rengiamas lauko reginys su šviesomis, garsais. Komisija, kuriai šiemet vadovaus nepriklausoma teatro kritikė, menotyrininkė Kristina Steiblytė, išrinks geriausią festivalio spektaklį, geriausią režisierių, geriausią aktorę, geriausią aktorių, bus įteiktas publikos prizas.

Alytuje lapkritį vyks ir 4-asis respublikinis dramaturgų konkursas, kurio komisija su jos pirmininku dramaturgu Herkumi Kunčiumi jau atrinko 5 geriausias pjeses, o 3 pjesės nugalėtojos ir jų autoriai bus paskelbti lapkričio 24-ąją, „Dramaturgų dienos“ metu, su geriausių pjesių skaitymais.

Beje, šis dramaturgų konkursas, gimęs kaip teatrų festivalio renginys, jau siūlys paragauti ir pirmųjų subrandintų vaisių – šiemet pirmąjį kartą „Com•media“ žiūrovai matys čia ir „užgimusį” pastatymą. Jį konkursinėje programoje rodys Juozo Miltinio dramos teatras, pristatysiantis Alytaus dramaturgų konkurso 2016 m. nugalėtojos, jaunos lietuvių dramaturgės Dovilės Statkevičienės ir režisieriaus Aliaus Veverskio komediją „Giminės, arba kam zrazų pakartot“ - apie vaikų ir tėvų konfliktus, apie dvi viena nuo kitos nutolusias kartas, pasaulėžiūrų skirtumus, gyvenimo kasdienybės absurdiškumą, žmogiškuosius santykius ir šiandienos visuomenę apėmusį vienatvės jausmą. Įdomu tai, kad po įvertinimo Alytaus konkurse D. Statkevičiūtės pjesė, kaip būsimojo spektaklio eskizas, tapos ir konkurso „Balkono okupacija“, kurį rengia Lietuvos muzikos ir teatro akademija, laureatu.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt