2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Spalio 30d.
0

Apdovanojimus išdalino po septynerių metų atgimęs Alytaus lėlių teatrų festivalis

titleAlytaus lėlių teatrų festivalio-konkurso organizatoriaus, vietos lėlių teatro „Aitvaras“ kolektyvas su renginio komisijos nariu R. Šileika

Po 7-erių metų Alytuje atgimė festivalis atgimė tarptautinis lėlių teatrų festivalis-konkursas. Į jį šiemet atvyko „Stalo teatras“ iš Vilniaus, Klaipėdos šeimos teatras „Lino lėlės“, Kauno valstybinis lėlių teatras, Salomėjos Burneikaitės edukacinėprograma vaikams, Lietuvos lėlininko Vitalijaus Mazūro, Nijolės Bižanaitės šeimos teatras „Paršiukas Ikaras“ lėlių teatro, svečiai iš Estijos ir Ukrainos miesto.

Festivalis, Alytuje pradėtas rengti nuo 1999 m., šiemet buvo skirtas kameriniams lėlių teatrams, o laureatus rinko žiuri komisijos nariai - teatrologės Salomėja Burneikaitė ir Jūratė  Grigaitienė, „Baltijos cirko“ dinastijos atstovė Ieva Variakojytė-Reynshtrom ir  rašytojas bei fotografas Ričardas Šileika.

Geriausias festivalio spektaklis ir piniginis prizas, įsteigtas Alytaus miesto savivaldybės, atiteko Klaipėdos šeimos teatrui „Lino lėlės“. Jam nukeliavo ir specialus prizas – alytiškės menininkės Loretos Skruibienės sukurta lėlė.

Žiūrovų ir „Baltijos cirko“ specialusis prizas bei diplomas buvo skirtas Lvovo (Ukraina) akademiniam lėlių teatrui.

Diplomas už lėlininko profesinį meistriškumą įteiktas Kauno valstybinio lėlių teatro aktorei Elenai Žekienei, už akustinę-vizualinę etninio spektaklio dermę – „Stalo teatrui“, o diplomas už ištikimybę lėlių teatro žanrui, „Vėtrijos“ įsteigtas piniginis prizas ir „Baltijos cirko“ specialus prizas atiteko Alytaus lėlių teatrui „Aitvaras“, kuris savo ruožtu specialą padėką įteikė „Paršiuko Ikaro“ lėlių teatro kūrėjams, puoselėtojams Vitalijui Mazūrui ir Nijolei Bižanaitei.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt