24 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
VerslasAktualijos
2018 Spalio 30d.
2

Alytaus RATC vadovas Lietuvai siūlo sekti Italijos pavyzdžiu

title„Gamini bet ką, bet 30 proc. pas italus turi būti perdirbimui tinkamos medžiagos“, - tvirtina A. Reipas, manantis, kad tad taip galima būtų spręsti antrinių žaliavų panaudojimą, ypatingai tuomet, kai „visa Europa užkišta plastikais ir niekas neturi kur jų dėti“Ramūno Snarskio nuotr.

Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro (RATC) ir Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (LRATCA) vadovas Algirdas Reipas siūlo sekti Italijos pavyzdžiu ir reikalauti, kad pakuočių ir kai kurių kitų prekių gamintojai mūsų šalyje naudotų daugiau perdirbti tinkančių medžiagų.

Pasak A. Reipo, Lietuvos valdžia kol kas to nesvarsto, tačiau sau turėtume tokius reikalavimus išsikelti, kad valstybė, kaip, pavyzdžiui, Italijoje, gamintojus įpareigotų, kad tam tikrą procentą visų žaliavų sudarytų perdirbamos medžiagos.

„Gamini bet ką, bet 30 proc. pas italus turi būti perdirbimui tinkamos medžiagos“, - tvirtina A. Reipas, manantis, kad tad taip galima būtų spręsti antrinių žaliavų panaudojimą, ypatingai tuomet, kai „visa Europa užkišta plastikais ir niekas neturi kur jų dėti“.

Apie atliekų tvarkymą Seime kalbėdamas Alytaus RATC ir LRATCA vadovas pareiškė ir tai, kad Europos Komisija, deja, jau pripažino, kad dėl dabartinės pakuočių sudėties padidinti perdirbamas pakuočių ir kitų gaminių apimtis nebeįmanoma. Tiesa, praėjusiais metais Lietuvoje buvo surinkta per 160 tūkst. tonų plastiko pakuočių, kurias galima perdirbti.  

„EK gamintojų atsakomybės principas realiai neveikia ir nepateisino lūkesčių. Tas pats - ir Lietuvoje. Pavyzdžiui sauskelnių atliekų vienam vaikui susidaro apie toną, taip pat slaugos priemonių, tačiau tiek šių, tiek statybos medžiagų gamintojai neneša jokios atsakomybės. Tai reiškia, kad šitos atliekos - neperdirbamos“, – kalbėjo A. Reipas.

Dar viena problema - itin mažos, mažesnės kaip 80 mm pakuotės, nes jokia technologinė įranga Europoje kol kas nėra pritaikyta jų perdirbimui, todėl dėl tokių gabaritų ar kitų ypatumų daug pakuočių iš viso negali būti išrūšiuojamos ar perdirbamos.


Komentarai

2
Komentuoti
Neaišku2018-11-01
kodėl tik Alytaus m.gyventojai po šiai dienai negavę konteinerių ,skirtų maisto atliekoms .
Dzūkas2018-10-30
Reipas prabudo ir pmatė, kad žmonės labai vargingai gyvena :) Nonsensas.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena