17 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
VideoreportažaiAlytus
2018 Spalio 29d.
1

Siekiantiems valstybės subsidijų pirmam būstui Alytaus mieste – sunkumai

titleJ. Radzvilienės šeima, drauge su dar trimis dešimtimis - eilėje valstybės dotuojamam pirmam būstui Alytuje įsigigyti. Pasinaudoti subsidija kol kas pavyko vos dviems šeimomsAlytausgidas.lt nuotr.

Alytiškė Jova Radzvilienė, sužinojusi, kad jaunoms šeimoms iki 35 metų  valstybė dotuos iki 30-ies procentų pirmo būsto kainos, nusprendė pasinaudoti šia privilegija.

Moteris susirado būstą Alytuje, užpildė reikiamus dokumentus ir laukė, kol bus viena pirmųjų, pateikusių dokumentus. Skubėti teko, mat subsidijuojamiems būstams visoje šalyje buvo pažadėti vos 2 milijonai eurų. Tačiau sistema užstrigo.

Alytus pateko tarp miestų, kurio gyventojai gali gauti dalį pinigų iš valstybės.  Tai buvo pirmieji metai, kai jaunos šeimos turėjo galimybę pasinaudoti subsidija, todėl neišvengta ir sunkumų.

„Viską buvome užpildę, laukėme  dvyliktos valandos nakties, kad galėtume paspausti vieną mygtuką, bet sistema užstrigo, todėl maždaug iki trijų ar keturių ryto laukėme, kol pradės veikti“, -  sakė būstą įsigyti su valstybės subsidija norėjusi alytiškė.

Kad bendroje sistemoje būta trikdžių sutinka ir Alytaus miesto savivaldybės turto ir verslo valdymo skyriaus vedėja Auksė Juonienė. Be to, dalis žmonių baimindamiesi, kad atsiras kitas nekilnojamojo turto pirkėjas  nusprendė nelaukti rugsėjo pirmosios ir pasinaudojo įprastine, komercine  banko paskola.

„Iki šios dienos patvirtinome dvi šeimas, kurios  galės pasinaudoti lengvata. Tačiau belieka apgailestauti, kad ne viskas tobulai buvo parengta ir buvo ne vienas ir ne du žmonės, kurie neišlaukė savo eilės. Pradžioje buvo įvairūs techniniai nesklandumai, vėliau – nežinomybė, kuris jis eilėje, pakaks lėšų ar nepakaks. Kai kurie žmonės rankpinigius buvo sumokėję būsto pardavėjams ir juos nežinomybė  paskatino nelaukti, o imti komercinį kreditą, be paramos. Mažiausiai viena šeima dėl to atsisakė atsikraustyti į mūsų miestą“, - tvirtino A. Juonienė.

Nekilnojamojo turto ekspertas Alytuje Nerijus Čaplikas teigia, kad rinka mieste – labai aktyvi. Paklausą turintys būstai nuperkami labai greitai, o valstybės subsidijos pirmam būstui dar labiau suaktyvino paklausą.

Alytaus miesto savivaldybės turto ir verslo valdymo skyriaus vedėja mano, kad valstybės bandymas atgaivinti regionus – sveikintinas, tačiau sistemą reiki tobulinti, esą  būtų logiška pinigus padalinti regionams, o savivaldybės jas padalintų.  Šiuo metu eilėje – 30 šeimų, pasinaudoti valstybės subsidija pirmam būstui įsigyti pavyko vos 2-iems.


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
O2018-10-29
Koks skirtumas. Juk visi anksciau ar veliau pateike prasymus, aisku, jeigu juos atitinka gaus pasalpa. Jeigu jums 32 metai ir pasake, kad gausite, kad ir po 5 metu atkeliaus pinigai. Svarbu viska atitikti ir iki 35 metu pateikti prasyma
traffix.lt