4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraVerslas
2018 Spalio 29d.
0

Nauja galerinė erdvė Alytuje kuriasi buvusiose banko patalpose

titlePer 150 – tiek skirtingų autorių darbų šiuo metu yra sukaupusi „Loretos galerijos“ įkūrėja, savininkė L. Petravičienė. Turima ir alytiškių kūrybos, kurią nuo šiol bus galima pamatyti buvusiose banko patalpose Naujoji g. 48A (I A.)

„Loretos galerijos“ persikraustė iš 2-ojo į 1-ąjį aukštą Naujoji g. 48A verslo centre, buvusias „Swedbank“ skyriaus patalpas ir tikisi čia atverti naują galerinę erdvę. Ji galbūt bus patogi alytiškiams ir miesto svečiams, mat pakeliui tiek į areną ar turgų, tiek polikliniką ar... „Lidlą“.

Per 150 – tiek skirtingų autorių darbų šiuo metu yra sukaupusi galerijos įkūrėja, savininkė Loreta Petravičienė. Turima ir alytiškių kūrybos – Benjamino Jenčiaus, Agnės Krikščiūnaitės, Alvydo Petkevičiaus, Kosto Poškaus, Algimanto Rėklaičio, Vytauto V. Stanionio darbų. „Loretos galerijoje“ Naujojoje g. galima įsigyti ne tik šių ir kitų dailininkų, fotomenininkų, tačiau ir architektų,  juvelyrų, skulptorių kūrinių.

Loretos iniciatyva alytiškiai ir kiti šalies ar užsienio menininkai ne tik atneša parduoti savo kūrybos, tačiau ir dalyvauja bendruose sumanymuose.

Užsakovų pageidavimu buvo gaminti lakštai su Alytaus miesto architektūros simboliais. Galerijos savininkės manymu, tai tarnauja miesto įvaizdžiui, prisideda prie jo unikalumo. Tiesa, kartą teko to paties meninio sprendimo teko atlikti 20 kopijų.

Prieš 18 metų pradėjusi „Loretos galerija“ anksčiau aktyviai veikė „miegamajame“ rajone – Vidzgiryje, kur dabar įsikūręs nuotraukų, paveikslų „Rėminimo centras“. Šis gauna įvairiausių užsakymų. Vienas tokių – Merkinės krašto muziejaus užsakymas į 2,6 metro rėmuose apgyvendinti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Vladislovo Vazos VI baldakimą.

Pastaruosius metus L. Petravičienė skyrė „Loretos galerijos“ filialo kūrimui Vilniuje. Nors šalies sostinė nebuvo labai draugiška dar vienai galerijai, ją teko uždaryti, tai, rodos, leido geriau suprasti pirkėjų norus, srautus.

Alytuje ką tik iš Naujoji g. 48A antrojo į pirmąjį aukštą atsikėlusi „Loretos galerija“, atrodo, jau žino, ko reikia klientams, tačiau interneto parduotuvė, kurią ji turi,  vis dar lieka neįmenama mįsle.

„Gal per mažai laiko jai skiriame, gal naujų pasiūlymų trūksta, tačiau galerijos interneto parduotuvė vis lieka perspektyvoje“, - pripažįsta L. Petravičienė, žinoma, besidžiaugianti internetiniais menų pardavimais į Ameriką, Angliją, žinoma, Lietuvą.

Savo kūrybos Loretai yra patikėkęs ir garsus lietuvių fotomenininkas Rimantas Dichavičius. Įdomu tai, kad surengus jo parodas Alytuje, tai įtakojo ir kai kuriuos šio kūrėjo pasirinkimus. Viešėdamas „Loretos galerijos“ surengtose parodose ir netradicinėse pamokose mokyklose R. Dichavičius nupaveikslavo „Laisvės varpą“ miesto parke ir akmenų muziejų „Nemuno“ sodų bendrijoje, o šie vaizdas pateko į naujausius menininko fotoalbumus.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt