13 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
DzūkijaLazdijai
2018 Spalio 28d.
0

Teizininkų kaime arkliais rūpinęsi veterinarijos ekspertai išgelbėjo šunį

title Apžiūrėjus šunį konstatuota, kad jam laiku nesuteikta būtina kvalifikuota veterinarinė pagalba, todėl priimtas sprendimas nedelsiant paimti gyvūną augintinį iš savininko ir perduoti laikinai globai gyvūnų globos organizacijai. Inspektoriai gyvūno augintinio savininkui surašė protokolą dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnu

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ekspertai lankėsi didelės rizikos grupei priskirtame ūkyje Lazdijų rajono  Šventežerio seniūnijos Teizininkų kaime. 

Ekspertai vertino, ar savininkas vykdo prisiimtus įsipareigojimus ir įgyvendina trūkumų šalinimo planą, pagal kurį yra įsipareigojęs iki lapkričio 1 d. paruošti arklių laikymo vietas ir užtikrinti jiems reikiamą pašarų kiekį.

VMVT inspektoriai konstatavo, kad šiuo metu arkliai laikomi ganyklose, jų būklė normali, pašaro ir vandens turi pakankamai. Tačiau iki šiol savininkas nėra pašalinęs nustatytų trūkumų ir tikėtina, kad visų prisiimtų įsipareigojimų iki numatyto termino įvykdyti nepavyks. Todėl arklių laikytojas dar kartą įspėtas, kad neįvykdžius nurodymų jam gresia administracinės sankcijos ir gyvūnų konfiskacija.

VMVT yra gavusi Lazdijų rajono savivaldybės įsipareigojimą, esant reikalui, t. y. vykstant teisminiam procesui dėl arklių konfiskavimo, pasirūpinti jų laikina globa.

Patikrinimo metu ūkio teritorijoje inspektoriai taip pat pastebėjo neprižiūrėtą sulysusį šunį, kuriam savininkas neturėjo pašaro. Apžiūrėjus šunį konstatuota, kad jam laiku nesuteikta būtina kvalifikuota veterinarinė pagalba, todėl priimtas sprendimas nedelsiant paimti gyvūną augintinį iš savininko ir perduoti laikinai globai gyvūnų globos organizacijai.

Inspektoriai gyvūno augintinio savininkui surašė protokolą dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnu. Protokolas bus perduotas teismui sprendimui dėl gyvūno konfiskacijos ir sankcijų šeimininkui paskyrimo priimti.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt