5 c Alytus
Antradienis, Balandžio 7d.
Alytus
2018 Spalio 26d.
0

Alytuje norima tvarkyti Lietuvos karių, savanorių, partizanų kapus ir žydų žudynių vietą

titleVidzgirio miške esančioje žydų žudynių vietoje 1993 m. įrengti takai ir laiptai jau gerokai nusidėvėję ir iki šiol jokie darbai nebuvo vykdyti. Reiktų atnaujinti sunykusią takų dangą, sutvirtinti iširusias, išsikraipiusias laiptų plyteles ir lankytojų patogumui įrengti turėklus

Alytaus savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė su administracijos specialistais aplankė Vidzgirio miške esančią žydų žudynių vietą.

Vizito tikslas – dar kartą įvertinti šios atminties vietos būklę ir aptarti reikalingus tvarkymo darbus. 1993 metais įrengti takai ir laiptai jau gerokai nusidėvėję ir iki šiol jokie darbai nebuvo vykdyti. Akivaizdu, jog reikia atnaujinti sunykusią takų dangą, sutvirtinti iširusias, išsikraipiusias laiptų plyteles ir lankytojų patogumui įrengti turėklus.

„Kultūros paveldo objektų rekonstrukcijai ir priežiūrai skirtų lėšų suma yra didžiausia per pastaruosius dešimt metų“, - teigė mero pavaduotoja Valė Gibienė. Pasak jos, Alytuje paveldo turime nedaug, tad privalome jį išsaugoti visą, o ypatingą dėmesį skirti atminties vietoms, nes tai yra arčiausiai žmonių.

Žydų žudynių vietos Vidzgiryje rekonstrukcija gali kainuoti per 100 tūkstančių Eurų. Tai priklausys nuo pasirinkto sprendimo – ar visą taką bei laiptus perkloti iš naujo dėl vietomis išsikraipiusių plytelių ir bortelių, ar tik atnaujinti takų dangą ir įrengti turėklus.  Savo nuomonę čia taip pat turėtų pareikšti Kultūros paveldo apsaugos departamentas.

2018 m. daugiausiai lėšų (30 tūkst. eurų) buvo skirta Alytaus sinagogos tvarkybos darbams. Taip pat vykdyti Reklaičių šeimos antkapinio paminklo tvarkybos darbai, įrengta tvora  Alytaus miesto žydų senųjų kapinių teritorijoje, tvarkytos  Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos ir paminklinės skulptūros „Rauda" kompleksai.

Artėjant 2019 metams, kurie yra paskelbti Lietuvos nepriklausomybės kovų dalyvių metais ruošiamasi tvarkyti Savanorių gatvės kapinėse esančius Lietuvos karių savanorių kapus (unikalus kodas 4133), Lietuvos karių kapus (unikalūs kodai 39183 ir 39182), mokytojo, šaulio, savanorio Juozo Bloznelio kapą (unikalus kodas 4093) bei Lietuvos partizanų kapus (unikalus kodas 2662).


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt