1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AlytusAlytaus rajonasAktualijos
2018 Spalio 26d.
0

Žemės mokestis: Alytaus gyventojai biudžetą papildys beveik 300 tūkst. eurų, mokėtojai iš rajono – kone triskart daugiau

titleAlytaus miesto savivaldybėje žemės mokesčio tarifai svyruoja nuo 0,2 iki 4 procentų, Alytaus rajono savivaldybėje - nuo 0,6 iki 4 proc.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad Žemės mokestį Alytaus miesto savivaldybėje mokės kiek daugiau nei 5,4 tūkst. gyventojų ir 135 juridiniai asmenys.

Alytaus miesto gyventojai savivaldybių, kuriose nuosavybės teise valdo žemės sklypus, biudžetus papildys 218,8 tūkst. eurų, juridiniai asmenys – 73,5 tūkst. eurų suma. Tokių Dzūkijos sostinės gyventojų, kurie valdo žemės sklypus Alytaus mieste ir kitose Lietuvos vietovėse, yra 5,4 tūkst.

27,4 tūkst. Alytaus rajono savivaldybės gyventojų, nuosavybės teise valdančių žemės sklypus, šalies savivaldybių biudžetus papildys 759,4 tūkst. eurų suma, 267 juridiniai asmenys sumokės 23,7 tūkst. eurų žemės mokesčio.

VMI duomenimis, iš viso šalyje yra per milijoną žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų šį mokestį mokės ne visi žemės savininkai, o 717,7 tūkst. gyventojų ir įmonių. Jie šiais metais turėtų į savivaldybių biudžetus sumokėti apie 40,28 mln. eurų žemės mokesčio: gyventojai – apie 34,32 mln. eurų ir beveik 6 mln. eurų – įmonės ir kiti juridiniai asmenys.

„Lyginant su praėjusiais metais daugumoje savivaldybių padidėjo žemės mokestis. Taip yra todėl, kad Registrų centras šiemet perskaičiavo žemės sklypų mokestines vertes, kurios galios ateinančius penkerius metus. Be to, žemės mokesčio suma priklauso ir nuo kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytų žemės mokesčio tarifų. Alytaus miesto savivaldybėje pastarieji svyruoja nuo 0,2 iki 4 procentų, Alytaus rajono savivaldybėje nuo 0,6 iki 4 procentų", – sako VMI Kauno apskrities, prižiūrinčios Alytaus apskritį, mokestinių prievolių departamento direktorė Daiva Baniulienė, atkreipdama dėmesį ir į pasibaigusį pereinamąjį laikotarpį.

Pasak specialistės, būtina paminėti, kad šiais metais, atnešusiais ypatingai daug bėdų žemdirbiams, dėl sausros buvo paskelbta ekstremali situacija. Todėl nemažai savivaldybių tarybų, kurioms pagal Žemės mokesčio įstatymo suteikta teisė savo biudžeto sąskaita sumažinti žemės mokestį arba visai nuo jo atleisti, priėmė papildomas žemės mokesčio lengvatas“.
 
Primenama, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Gyventojams ir įmonėms Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau pateiktos žemės mokesčio deklaracijos, mokėtiną žemės mokesčio sumą galima sužinoti ir prisijungus prie „Mano VMI“ (www.vmi.lt/manovmi). Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos siunčiamos klasikiniu paštu ir adresatus jos pasieks iki lapkričio 1-osios.

Žemės mokestį privačios žemės savininkai šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 dienos. VMI ragina žemės mokesčio mokėtojus mokestį sumokėti laiku – iki lapkričio 15-osios. Praleidus terminą už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai. Kai žemės mokestis mokamas už kitą asmenį, būtina nurodyti žemės savininko duomenis - vardą, pavardę ir asmens kodą.

Gyventojas, turintis finansinių sunkumų ir negalintis sumokėti žemės mokesčio laiku, gali kreiptis į VMI, prašydamas galimybės mokestinę nepriemoką mokėti dalimis jam patogiu grafiku ir priimtinu atsiskaitymo terminu.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose.

Skaičiuojama, kad į savivaldybių biudžetus 2018 m. bus sumokėta apie 40,28 mln. eurų žemės mokesčio. 2017 m. apskaičiuota žemės mokesčio suma buvo 31,4 mln. eurų, 2016 m. – 29,2 mln. eurų, 2015 m. - 26,6 mln. eurų, 2014 m.- 22,2 mln. eurų, 2013 – 17,7 mln. eurų.

PAVYZDYS

ALYTAUS MIESTE

2017 m.

2018 m.

Žemės mokesčio minimalus tarifas 1  proc.

Žemės mokesčio minimalus tarifas 1 proc.

Žemės sklypo dydis 1,3687 ha

Žemės sklypo dydis 1,3687 ha

Sklypo mokestinė vertė 8 374,42 eurai

Sklypo mokestinė vertė 12 589,64 eurai

Mokėtina mokesčio suma buvo 84 eurai

Mokėtina mokesčio suma 126 eurai


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt