0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūra
2018 Spalio 23d.
1

„Aitvaro“ festivalis grįžta su Lietuvos, Estijos ir Ukrainos kūrėjų spektakliais

titleNuotraukų galerija„Aitvaro“ festivalis į Alytų atneš Lietuvos ir užsienio šalių lėlininkų spektaklius

Į Alytų grįžta čia gimęs ir jau dešimt kartų rengtas tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Aitvaras“. To paties pavadinimo lėlių teatro sumanyta ir užauginta šventė į Dzūkijos sostinę šiemet atneš  Lietuvos, Estijos bei Ukrainos lėlininkų, kuriančių vaikams ir suaugusiems, pastatymus.

Visi 11-ojo festivalio renginiai ir jų žiūrovai spalio 25-27 dienomis turės sutilpti į Alytaus lėlių kambarį.

Rotušės a. 2, miesto teatro pastate, veikiantis „Aitvaras“ ketvirtadienio rytą pakvies į žiniasklaidos konferenciją ir festivalio atidarymą su šeimininkų pabal brolių Grimų pasakas sukurtu spektakliu „Vilkas ir septyni ožiukai“.

Popiet edukacinį spektaklį žiūrovams nuo 4 metų „Peliuko pasakų drbtuvėlė“ rodys Kauno valstybinis lėlių teatras, o pavakarę edukacinį užsiėmimą  „Kiekviena lėlė tai - pasaka...“ kvies dramos pedagogė, menotyros magistrė Salomėja Burneikaitė.

Penktadienio rytą meno pusryčius patieks Vilniaus „Stalo teatras“, pristatysiantis pasaką iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Kaip žvejys į dangų ėjo" su gyvai muzikuojančia Veronika Šiekštelytė.

Penktadienio popietę „Banaanikala Projektiteater“ iš Estijos parodys šalies folkloru ir istoriniais faktais paremtą spektaklį savo kalba „Estai – ne lėti“ (vaikams nuo 7+ m.).

Penktadienio pavakarę lėlininkas Linas Zubė ir jo „Lino lėlės“ savitai  animuos lietuvių liaudies pasaką „Alesiutė”.

Šeštadienio rytą Chmelnyckio (Ukraina) regioninis akademinis lėlių teatras atveš bekalbį „Seną malūną“ pagal Hansą Kristijaną Anderseną su ukrainiečių liaudies dainomis.

Festivalį šeštadienio popietę uždarys šiemet „Aitvaro“ programoje trumpiausias, 35 min. trukmės, Vitalijaus Mazūro sugalvota pasakojimas „Raudonkepuraitei reikia vilko“ pagal brolius Grimus.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Artūras2018-10-27
Festivalis labai gražu,tik Estijos vėliava kažkaip labai panaši į Rusijos.
traffix.lt