1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Alytaus rajonasEismasTransportas
2018 Spalio 19d.
3

Tvarkomos savivaldybei priklausančios pakelės

titleIš viso numatoma sutvarkyti 22 tūkst. 600 kvadratinių metrų krūmynų Alytaus rajono savivaldybei priklausančiose pakelėse

Alytaus rajone pradėtos tvarkyti vietinės reikšmės kelių pakelės.

Pirmą kartą galinga specialia frezavimo technika pjaunami įsikeroję į važiuojamąją kelio dalį krūmai, menkaverčiai medžiai, medžių šakos, žolė. Iš viso numatoma sutvarkyti 22 tūkst. 600 kvadratinių metrų krūmynų savivaldybei priklausančiose pakelėse.

Šiuo metu krūmynų mechaninio frezavimo darbai vyksta Pivašiūnų seniūnijoje.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, apžiūrėjęs pradėtus tvarkymo darbus Mikalavo kaime, sakė, kad dėl užaugusių krūmų buvo sudėtingiau prižiūrėti seniūnijų kelius: lyginti kelio dangą, valyti sniegą. „Taip pat pakelės tvarkomos siekiant didesnio saugumo kelyje, gražesnio kraštovaizdžio. Dėl apaugusių kelkraščių transporto priemonėms būdavo sudėtinga prasilenkti, nesaugu posūkiuose,“ – kalbėjo rajono vadovas.

Ankščiau pakelės seniūnijose buvo prižiūrimos pasitelkus visuomenei naudingą darbą dirbančius asmenis ir viešųjų darbų darbininkus, kurie iškirsdavo tik pavienius krūmus, nušienaudavo žolę.

„Specialios technikos pagalba šis darbas atliekamas daug greičiau ir kokybiškiau“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Mantas Ludavičius.

Pasak jo, specialia frezavimo technika nupjovus krūmus nelieka kelmų, o žolė nupjaunama lygiai su žemės paviršiumi. „Po pjovimo nukritusias šakas baigs tvarkyti asmenys, dalyvaujantys vietinio užimtumo programoje“, – sakė M. Ludavičius.

Krūmynų mechaninio frezavimo darbus atlieka VĮ „Kelių priežiūra“.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

3
Komentuoti
Rasa2018-10-22
Šaunuolis meras, tik gėda patiems žmonėms, kadangi žmonės net ties savo sklypu tingi žolę nupjauti, o kartu nupjautų ir dygstančius medelius, sutaupytų ir savivaldybė pinigų ir kelias ne tik po darbų, bet visuomet būtų tvarkingas ir lengviau pravažiuojamas, bet mes tik kratomės atsakomybės o reikalaujam iš valdžios, labai norisi tikėti, kad žmonės taps sąmoningesni ir jau sutvarkytus kelius prižiūrės ir saugos patys.
jonas2018-10-21
artėja rinkimai
rimas2018-10-19
protingas meras ir supratingas
traffix.lt