1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytaus rajonasDruskininkaiLazdijaiVarėnaLaisvalaikis ir kultūraPolitika
2018 Spalio 19d.
0

Regioninėje taryboje Alytui atstovaus du, rajonui – vienas kultūrininkas

titleAsociatyvi iliustracijaRamintos Maciulevičiūtės nuotr.

„Pradedama įgyvendinti kultūros finansavimo pertvarka – regionams suteikta teisė ir atsakomybė patiems atsirinkti kultūros ir meno projektus, kurie bus plėtojami savivaldybėse“, - praneša LR kultūros ministerija.

Regioninės kultūros tarybos (RKT) – 10 teritoriniu apskričių pagrindu prie Kultūros ministerijos veikiančių kolegialių patariamųjų institucijų. Kiekvieną tarybą sudaro į apskritį įeinančių savivaldybių deleguoti ir vietos kultūros ir meno bendruomenių išrinkti meno ir kultūros ekspertai bei konsultantai.

Kiekviena regiono taryba svarstys ir atrinks, jos nuomone, geriausius ir tam regionui reikalingiausius kultūros ir meno projektus, kurių sąrašą teiks tvirtinti kultūros ministrei.

Pagal patvirtintą sąrašą ir apskričiai nustatytą finansavimo Kultūros rėmimo fondo lėšomis kvotą, projektams lėšas skirs Lietuvos kultūros taryba. Nuo kitų metų kiekviena RKT rengs savo regiono 2020–2022 metų kultūros planus.

Įgyvendinant Tolygios kultūrinės raidos modelį, regionų kultūros ir meno projektams 2019 metais iš viso skiriama 3 mln. eurų – tai yra 1,5 mln. eurų daugiau nei šiemet.

Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson teigimu, dabar savivalda turės visas galimybes plėtoti jai svarbias vietos menininkų ir kūrėjų iniciatyvas, kurti bendrus projektus, kuo plačiau į kultūrines veiklas įtraukti vietos gyventojus.

Alytaus miesto kultūros ir meno bendruomenė į RKT delegavo Margaritą Janušonienę, savivaldybė - Tomą Sutkaitį.

Alytaus rajonui taryboje atstovaus Irena Abromavičienė, Druskininkų savivaldybei – Ona Olšauskienė, bendruomenei – Antanas Balkė, Lazdijų rajono savivaldybei – Rasa Kazlauskienė, bendruomenei – Eglė Kubilienė, Varėnos r. savivaldybei - Jurgita Žukienė, o bendruomenei - Eitaras Kazimieras Krupovičius. Alytaus RKT sudėtyje dirbs ir pačios tarybos deleguota Skaidra Trilupaitytė.

Kelios kaimyninės savivaldybės priklausys Kauno RKT - joje Birštono kultūrai atstovaus Alina Jaskūnienė ir Zigmas Vileikis, o Prienams - Petras Lincevičius ir Rimantas Šiugždinis.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, pirmuosius visų RKT posėdžius numatyta surengti iki spalio 25 dienos.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt