-2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Spalio 17d.
2

Dzūkijos gyvūnų globėjų asociacija: „Alytuje beglobių augintinių skaičius auga. Priežastis – gyventojų emigracija“

title

Alytuje vyko renginys, skirtas beglobių gyvūnų problemai spręsti.

„Galima stebėti tendenciją visoje Lietuvoje ir pas mus Alytuje - beglobių augintinių skaičius auga. Priežastis - didėjanti gyventojų emigracija, žmonės susiduria su finansiniais sunkumais, neišgali išlaikyti gyvūnų ir tai yra skaudu“, - sakė viena renginio organizatorių, Dzūkijos gyvūnų globėjų asociacijos atstovė Brigita Montvilaitė.

Per 2017 metus į Alytaus regiono gyvūnų globos namus pateko 376 beglobiai, jų didžioji dalis - 248 - buvo priglausti, tačiau 41-am atlikta beskausmis numarinimas.

Šunų mylėtojai teigia, kad augintiniai gatvėje atsiduria nebe žmogaus pagalbos. Pasak B. Montvilaitės, ateityje būtų tikslinga rengti nemokamo sterilizavimo akcijas, bet tam reikalingos nemažos lėšos.

„Augintinis tai - ne tik rūpestis, bet ir malonumas“, - sako sportinių šunų klubo „Cerberis" vadovas Kęstutis Rutkauskas.

Dzūkijos gyvūnų globėjų asociacijos kvietimu „Nuaro" darbuotojai iš prieglaudos atvežė gyvūnėlių ir su jais supažindino vaikus, manoma, kad po tokio renginio atsiras daugiaus žmonių, norinčių savo namuose priglausti keturkojus.


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
To:Skaitytoja2018-11-08
Tiesa tikra rasot-reik nameliu,supratimo ir t.t. Alytuje is tiesu ziaurus zmones gyvunu atzvilgiu..tikrai seriant benami sulauki tik pasmerkimo arba nebylaus priekaisto ir apkalbu..nu ka noret,juk Alytuje gyvunai valdziai niekada nerupejo..net tokie miesteliai kaip Utena, rupinasi ir stato namelius..0-cia jauciu visus sulauzytu...manau cia like nupuse ir nuzmogeja ...kaimuose net neisivaizduoja ,kad suo gyventu name,o ne prie budos...ziauru-tamsumas neispasakytas..O juk visi esame Dievo kuriniai,kur morale ir atsakomybe?
skaitytoja2018-10-17
Kiek girdėjau iš Alytuje gyvenančių giminaičių, benamių šunų ir kačių klausimas čia ypač nesprendžiamas. Palyginus su Šiauliais, kai ten patys gyventojai imasi iniciatyvos maitinti benamį gyvūną, o savivaldybės iniciatyva yra nustatomos kačių šėrimo vietos bei statomi nameliai žiemai. Alytuje gyvena kažkokie monstrai, iš pasakojimų girdėjau, kad čia norint pamaitinti benamį gyvūną reikia saugotis kaimynų. O tie nemylintys arba pensijinio amžiaus bobelės, arba koks santechniko išsilavinimą turintis žmogeliukas. Reikėtų miesto savivaldybei imtis daugiau atsakomybės.
traffix.lt