2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraŠvietimasPolitika
2018 Spalio 12d.
2

Nepatvirtintas miesto biudžetas balsavimui grįžta į 50-ąjį tarybos posėdį

titleRugsėjį vykusiame tarybos posėdyje nepatvirtinus biudžeto pakeitimų, sprendimas į tarybą grįš spalio vidury. Alytaus miesto savivaldybės 8-osios tarybos 50-asis posėdis skelbiamas spalio 15 d. 9 val. Rotušės posėdžių salėjeZenono Šilinsko nuotr.

Rugsėjį vykusiame tarybos posėdyje nepatvirtinus biudžeto pakeitimų, sprendimas į tarybą grįš spalio vidury.

Teikti svarstyti 2018 metų miesto biudžeto pakeitimai nesulaukė palaikymo, tad iškilo grėsmė, jog papildomos lėšos darželiams, socialinių bei kultūros srities darbuotojų atlyginimams skiriamos nebus ir neaišku, ar bus spėta atlikti planuotus darbus dar šiais metais.

„Tikimės, kad opozicija nebeblokuos sprendimų, kuriais siūloma didinti atlyginimus, baigti baseino remontą ir pagaliau jį atidaryti, toliau tvarkyti darželių teritorijas. Nors biudžeto keitimui nepritarta, tačiau pasiūlymų gausa nepasipylė. Į tuos du, kurie buvo pateikti dabar, iš dalies atsižvelgta. Jie netgi sutapo su daugumos siūlymais. Ne viską galima įgyvendinti, nes reikia atsakingai galvoti ir apie kitų metų biudžetą,” – teigė vicemeras Tautvydas Tamulevičius.

Be minėtų darbų, papildomus 20 tūkstančių eurų siūloma skirti kalėdiniam miesto apšvietimui, nes šiuo metu tam skirtų 6 tūkstančių eurų nepakaktų net naujai suremontuotai Jotvingių gatvei papuošti.

„Dėl biudžeto gauti pasiūlymai tik iš daugumos bei konservatorių ir „Už Alytų”. Socialdemokratų frakcija siūlymų nepateikė. Kadangi pateikti pasiūlymai turi panašumų, tikimės, kad biudžetą palaikys visi tarybos nariai”, - vylėsi vicemerė Valė Gibienė.

Praėjusio posėdžio rezultatai prie aršių politikų rietenų jau įpratusius alytiškius tikrai nustebino. Lėšų socialinių bei kultūros darbuotojų darbo užmokesčio kėlimui neskirta. Iš sutaupytų biudžeto lėšų per 22 tūkst. eurų skirti Alytaus Dailės mokyklos sanitarinių mazgų atnaujinimui atsisakyta.

2018 metais  miesto biudžete skirtą ženklią sumą - per 612 tūkst. eurų - tarybos posėdyje buvo siūlyta didinti, lėšas skiriant 7 įstaigų susidėvėjusiai grindų dangai pakeisti bei papildomam 2 darželių apšvietimui įrengti, atnaujinti paskutines dar likusias senas lovytes. Daug panašių pasiūlymų buvo pavadinta lėšų švaistymu. Ilgiau teks laukti ir baseino atidarymo, nes trūkstamos lėšos remonto pabaigimui irgi nebuvo skirtos.

Alytaus miesto savivaldybės 8-osios tarybos 50-asis posėdis skelbiamas spalio 15 d. 9 val. Rotušės posėdžių salėje. 


Komentarai

2
Komentuoti
Prašau2018-10-12
Nemaišyti normalių žmonių su ūsuotais bebrais socdem-komunistais ir jų šūkiu vsio zakono.
Č. Daugėlai,2018-10-12
pulkui savivaldybės darbuotojų, statybininkams už tai, kad stadione įrengė brangesnę švieslentę nei buvo sąmatoje buvo iškelta baudžiamoji byla. O čia, išasfaltavo Dainų slėnio aikštelę be jokių dokumentų, be projekto, be pinigų ir ,,vsio zakonno''. Alytaus piliečiai pabalsuos ir pinigai yra.
Ar teisėsaugai tikrai tai neįdomu?
traffix.lt