1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusŠvietimas
2018 Spalio 11d.
0

Alytaus profesiniam rengimo centrui juridinio statuso keisti nereiks

titleAlytaus PRC juridinio statuso keisti nereiks. Jis iš valstybės biudžetinės įstaigos į biudžetinę persiregistravo 2010 metais, o 2012 m. tapo viešąja įstaiga

Vyriausybė pritarė biudžetinių profesinio mokymo įstaigų pertvarkymui į viešąsias. Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) tvirtinimu, tai leis į profesinių mokyklų įstaigų valdymą įtraukti darbdavius, atsiras glaudesnis profesinio mokymo ryšys su darbo rinka.

Planuojama, kad Lietuvoje registruotos verslo konfederacijos ir  savivaldybių administracijos kaip dalininkai galės būti kviečiamos dalyvauti tiek profesinių mokyklų valdymo, tiek profesinio mokymo turinio formavimo ir paslaugų teikimo organizavimo procese.

Pertvarkius biudžetines profesinio mokymo įstaigas į viešąsias, į jų veiklą dalininko teisėmis kartu su ŠMM galėtų būti įtraukiami darbdaviai, prisiimsiantys bendrą atsakomybę už mokymo įstaigos teikiamų profesinio mokymo programų pasiūlos atitiktį darbo rinkos poreikiams, už mokymo kokybę, už sąlygas mokiniams įgyti geresnį praktinį mokymą gamybos sąlygomis jų įmonėse, dirbant su naujausių technologijų įranga, už profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimą ir jų stažuotes, už geresnį absolventų įsidarbinimą.

Alytaus profesiniam rengimo centrui (PRC) juridinio statuso keisti nereiks. Jis iš valstybės biudžetinės įstaigos į biudžetinę persiregistravo 2010 metais, o 2012 m. tapo viešąja įstaiga. Šiuo metu centre dirba 240 darbuotojų, gaunančių vidutinį 817 eurų mėnesio atlyginimą. PRC priklauso 24 automobiliai.

Centras valdo pastatus Putinų g. 40 (Pramonės ir prekybos skyrius), Antano Jonyno g. 12A (Statybos technologijų ir verslo skyrius) ir Artūro Sakalausko g. 10 (Paslaugų verslo skyrius).

Šių metų PRC planuose buvo numatyta atlikti mokinių bendrabučio (Putinų g. 40) vidaus rekonstrukcijos projektavimo darbus, pertvarkyti biblioteką, sukurti poilsio ir edukacinės erdves mokyklos pastatuose, parengti stadiono rekonstrukcijos techninio projekto pirkimų dokumentacija.

Profesinio mokymo įstatyme nustatyta, kad iki 2019 m. sausio 1 d. visos biudžetinės profesinio mokymo įstaigos turi būti pertvarkomos į viešąsias. Šiuo metu Lietuvoje veikia 67 ŠMM  pavaldžios profesinio mokymo įstaigos: iš jų – 42 biudžetinės, 25 – viešosios.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt