15 c Alytus
Antradienis, Rugsėjo 22d.
VerslasTechnologijos
2018 Spalio 10d.
0

Kodėl lietuviai domisi „Bitcoin“, „Ethereum“, „Litecoin“ valiutomis ir ką už jas perka

titleTarp lietuvių populiariausias išlieka bitkoinas. 81% atsiskaitymų buvo bitkoino valiuta. Antroje pagal populiarumą vietoje yra „Ethereum“ valiuta (13% visų mokėjimų). „Litecoin“ ir „Zcash“ kriptovaliutomis atsiskaitančių klientų dalys kol kas - po 3%

Lietuva yra daugiausiai ICO (angl. - initial coin offering) projektų pasaulyje turinčių šalių sąrašo viršuje. „Ico Watch List“  duomenys rodo ne tik didelį lietuvių domėjimąsi kriptovaliutomis, bet ir šios srities technologinį išprusimą.

Kas 20-as lietuvis susidomi kriptovaliutų kasimu. Kriptovaliutų kasimo tema šalyje labiausiai domisi 20-35 metų žmonės, kurių didžioji dalis (70%) yra vyrai. Daugiausiai –  didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai, turintys aukštąjį išsilavinimą.

Teigiama, kad kriptovaliutų kasimas jau tapo pakankamai populiariu pinigų internete uždirbimo būdu. Investicijos į kriptovaliutas ir jų kasimą gali atnešti didelę grąžą, tačiau prieš tai būtina investuoti į tinkamą ir kriptovaliutų kasimui pritaikytą įrangą.

Įsigyjant kriptovaliutų kasimui skirtą įrangą lietuviai dažniausai naudoja universalius sprendimus, kurie leidžia kasti ne tik „Bitcoin“, bet ir „Ethereum“ ar „Monero“ valiutas.

Tarp lietuvių populiariausias išlieka bitkoinas. 81% atsiskaitymų buvo bitkoino valiuta. Antroje pagal populiarumą vietoje yra „Ethereum“ valiuta (13% visų mokėjimų). „Litecoin“ ir „Zcash“ kriptovaliutomis atsiskaitančių klientų dalys kol kas - po 3%.

Spėjama, kad bitkoino populiarumas dar ilgai išlaikys savo pozicijas, tačiau matoma, kad per paskutinius metus sparčiai didėja padidėjo ir alternatyvių kriptovaliutų, ypatingai „Ethereum“ ir „Litecoin“ paklausa.

Kriptovaliutų kasimas Lietuvoje prasidėjo dar 2009 m., tačiau 2017 m. tai tapo praktiškai sporto šaka, kuri nulėmė vaizdo plokščių deficitą rinkoje.

Spartus populiarių virtualių valiutų tokių, kaip „Bitcoin“ ir „Ethereum“ kurso augimas 2017 m. pavasarį-vasarą Lietuvoje sukėlė milžinišką susidomėjimą jų kasimu – „mainingu“, o pastarasis lėmė didelę įrangos skirtos operacijoms su virtualia valiuta, paklausą.

 Kokias prekes lietuviai perka atsiskaitydami kriptovaliutomis?

Brangių (nuo 200 Eur) ir pigių pirkimai vienoje lietuviškų interneto parduotuvių pasiskirstė beveik po lygiai: 52% - skanėstai gyvūnams ir valymo cheminės priemonės, 48% - kietieji diskai, mobilieji telefonai ir monitoriai.

Manoma, kad pigių keturkojams skirtų prekių populiarumą tarp kriptovaliutų klientų galima argumentuoti tuo, kad žmonės tiesiog daugiau kartų perka pigias prekes, o kriptovaliutų atveju galbūt maža suma leidžia surizikuoti ir patikrinti, ar sėkmingai pavyksta atsiskaitymas kriptovaliutomis interneto parduotuvėje. Kol kas  brangiausia kriptovaliutomis apmokėta prekė - naujas nešiojamasis kompiuteris, kainavęs 999 eurus.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt