24 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
VideoreportažaiAlytusSveikata
2018 Spalio 9d.
0

Alytaus ligoninės šimtmečiui – filmas, paroda ir trys knygos

titleNuotraukų galerijaFilmą „100 Alytaus ligoninės metų“ sukūrė Alius Mikelionis ir jo vadovaujama kūrybinė grupėAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus ligoninė pradėjo jos 100-mečio šventę.

Visą šią savaitę sveikinami esami ir buvę ilgamečiai įvairių skyrių medikai bei kiti ligoninės darbuotojai. Jie ir svečiai penktadienį rinksis į vieną didžiausių mieste salių – kultūros ir komunikacijos centrą, kur skambės šventinis koncertas bei bus pristatytas Aliaus Mikelionio ir jo vadovaujamos kūrybinės grupės sukurtas filmas „100 Alytaus ligoninės metų“.

Ligoninės 100-metis Alytuje sutampa su atkurtosios Lietuvos valstybės, savivaldos šimtmečiu. Šia proga seniausios Dzūkijoje veikiančios medicinos įstaigos kolektyvą pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, jis priminė, kad istoriniu amžiumi ir nepertraukiama veikla su Alytaus ligonine galėtų lygiuotis vos kelios mieste veikiančios organizacijos, o tarp jų - Alytaus chemijos fabrikas ir mašinų gamykla (dabar – „Astra“).

„Nors sveikatą duodate kitiems, linkiu jums stiprybės ir sveikatos“, - linkėjo meras, pasidžiaugęs ir šiuolaikiškai atsinaujinančia ligonine, ir atsodinamu daktaro Stasio Kudirkos obelų sodu.

„Istoriją kūrė ligoninės vadovai, o tarp jų – ir S. Kudirka, kurio vardu įstaiga vadinasi nuo 1989-ųjų“, - prisiminė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas, išvardijęs kone visus vadovus nuo 1918-ųjų.

Buvę Alytaus ligoninės vadovai - Julius Abraitis, Rimantas Bartninkas, Arvydas Baublys, Eduardas Berulis, Juozas Jakutis, Simonas Janavičius, V. Karoblis, Jurgis Krasnickas, S. Kudirka, Povilas Narkus, Albertas Ralys ir Alvydas Vitkauskas.

A. Vasiliauskas taip pat pasidžiaugė prisiminęs Alytaus ligoninėje anksčiau dirbusias, čia kelią į profesines aukštumas pradėjusias profesores Aldoną Lukoševičiūtę, Eleną Birutę Ruibienę-Puodžiūnienę, docentus Joną Prapiestį, Stasį Ruibį, Joną Runkevičių, Česlovą Sinkevičių. Dzūkijos sostinėje dirbo ir mokslų daktarais tapę Vincas Gudukas, J. Jakutis, Artūras Kiziela, Birutė Vansevičienė.

Šių ir kitų medicinos tarnų bei jų bendradarbių 100-metė istorija nesutilpo į vieną knygą, jų sulaukėme net trijų.

Alytaus medikams tremtiniams skirtas „Ledines ašaras“ parašė Elvyra Biliūtė-Aleknavičienė, ji su buvusiu ligoninės vadovu J. Jakučiu ligoninės istoriją išsamiai aprašė „Prakalbintame šimtmetyje“, o savo prisiminimų knygą „Lemties galia“ išleido gydytoja Birutė Margarita Griškevičienė. 

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje atidaryta specialiai šiai įstaigai nupaveiksluota, apie jos darbuotojus, pacientus pasakojanti fotoparoda, kurią sukūrė Vytautas V. Stanionis.   

Fotogalerija

  • Į Alytaus ligoninę jau galima patekti per pagrindinį įėjimą. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Vienos iš trijų ligoninei skirtų knygų pristatymas. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Pagrindinė ligoninei skirta knyga. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Medikų ir kitų ligoninės darbuotojų apdovanojimai suplanuoti visą savaitę. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytaus ligoninei skirto filmo filmavimo akimirka. Alytausgidas.lt nuotr.

Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė