17 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
Alytus112ĮdomuVerslas
2018 Spalio 8d.
1

Kokaino „anglių“ siuntos Alytuje „krovikai“ maksimalių bausmių išvengė

titleNarkotikai anglyse iš Kolumbijos buvo atgabenti į Alytų, pramoninėje zonoje esantį sandėlį. Milijoninės vertės kokaino „siunta“ į Dzūkijos sostinę buvo sumaišyta su 250 tonų anglies kroviniu. Policija krovinį aptiko po kelerius metus trukusios operacijos ir tai buvo bene didžiausias rasto kokaino „lobis“ nepriklausomos Lietuvos ir jos policijos istorijojeAsociatyvi Alytausgidas.lt nuotr.

Dėl anglyse Alytuje slėpto kokaino kontrabandos Lietuvos apeliacinis teismas išteisino du lietuvius ir kolumbietį. Paskelbta, kad Vaidotas Matulaitis ir Kęstutis Zienka iš vilkikų konteinerių atvežtą prie sandėlio akmens anglį iškrovė Alytaus sandėlyje, o Diego Pena Murillo į Lietuvą atvyko anglims jau esant iškrautoms, tačiau dėl neteisėto labai didelio kiekio narkotikų įgijimo bei laikymo visa trijulė buvo išteisinta.

„Nuteistieji atliko veiksmus su akmens anglimi jai jau esant Lietuvos teritorijoje. Byloje nesant patikimų duomenų, kad nuteistieji dalyvavo narkotinių medžiagų – kokaino kontrabandos padaryme, jie išteisinami“, – paskelbė Apeliacinis teismas. Jame nagrinėjant ir siekiant individualizuoti V. Matulaičio, D. P. Murillo, K. Zienkos veiksmus, prokuratūrai buvo išsiųsti paklausimus, tačiau papildomos, byloje reikšmingos informacijos nebuvo sulaukta.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras apeliaciniu skundu teismo prašė nuteistiesiems skirti griežtesnes nei pirmosios instancijos teismo skirtos bausmes: D. P. Murillo - 11 metų, o K. Zienkai – 12 m. laisvės atėmimo bausmę.

Išteisinus dėl kontrabandos „angliakasiai“ liko nuteisti kalėti už kitus su narkotikais susijusius nusikaltimus. Apeliacinis teismas paliko tas pačias bausmes: V. Matulaičiui - 8 m., K. Zienkai – 8 su puse, D. Pena Murillo – 9 metų laisvės atėmimo.

Kokainas anglyse iš Kolumbijos į Alytų, pramoninėje zonoje esantį sandėlį, buvo atgabentas 2015 m.
Per 70 kilogramų kokaino „siunta“ į Alytų buvo  įmaišyta į 250 tonų anglies krovinį.
Policija krovinį aptiko po kelerius metus trukusios operacijos ir tai buvo bene didžiausias rasto kokaino „lobis“ nepriklausomos Lietuvos ir jos policijos istorijoje.

Mėginant „pridengti“ kokaino gabenimą anglyje, buvo kurtos įmonės Lietuvoje, Rusijoje ir Ukrainoje, kol krovinys jūriniais konteineriais buvo atgabentas į Alytų. Minėti du alytiškiai ir kolumbietis po daugiau nei savaitę trukusios pasalos buvo sulaikyti kriminalistų. Jie kasė krovinį ir išrinko kokainą, o policija oficialiai paskelbė, kad Dzūkijos sostinėje aptiktas narkotikų krovinys yra milijoninės vertės.

K. Zienkos automobilyje rasti jau atrinkti gabalėliai su narkotine medžiaga, todėl pareigūnai žinojo, ko ieškoti sandėlyje. Policininkų teigimu, akmens anglis ir kokainas skyrėsi forma -  anglis – netaisyklinga, aptrupėjusi, o gabalėliai su narkotine medžiaga – lyg supresuoti, ant jų buvo įspausti ženklai, taškai, dar vienas skirtumas - akmens anglis blizgėjo, o gabalėliai su kokainu – ne.

Vieną sunkvežimių vairavęs įmonės vairuotojas prisipažino, kad vieną kartą Klaipėdos muitinė atliko krovinio patikrą, t. y. rentgenu peršvietė akmens anglies mėginius, tačiau, esą, nieko įtartino nesurado.

Didesnės bausmės negavęs V. Matulaitis teismui pasakojo, kad buvo paprastas darbininkas, krovėjas, o apie akmens anglyse paslėptus narkotinus nieko nežinojo. Vyras sakė 2 dienas anglies krovinį į sandėlį už atlygį (50 eurų už vieną iškrovimą) padėjo iškrauti bendradarbio K. Zienkos prašymu, o trečią kartą  (sulaikymo dieną) tvarkė sandėlį, mat kai kurie didmaišiai krovimo metu plyšo, ant grindų buvo išbyrėjusi akmens anglis.

V. Matulaitis tvirtino neturėjęs užduoties rūšiuoti akmens anglies gabaluų, sėmė viską iš eilės, todėl neigia, jog iš akmens anglies rinkęs kokainą, o maišą su atrinktais narkotikais perdavęs K. Zienkai.


Komentarai

1
Komentuoti
Eskobar2018-10-10
Jo kaip kolumbietis Gali buti susijas su kokoinu.. Garantija saibu gavo I lopa
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena