4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
VideoreportažaiLaisvalaikis ir kultūra
2018 Spalio 7d.
2

Pagarbą Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio vadovui parodė ir alytiškiai (LAIDOTUVIŲ VIDEOKADRAI)

titleNuotraukų galerijaNors iš pradžių buvo manoma, kad A. Ramanauskas-Vanagas bus perlaidojamas kažkurioje Dzūkijos vietų, bet vėliau jo artimieji pasirinko sostinėje esančias Antakalnio kapines. Čia vykusias laidotuves įamžino filmą kuriantys alytiškiaiRoberto Dačkaus nuotr.

Adolfo Ramanausko-Vanago valstybinėse laidotuvėse Vilniuje dalyvavo, pagarbą išreiškė ir alytiškiai.

Nors iš pradžių buvo manoma, kad partizanas bus perlaidojamas kažkurioje Dzūkijos vietų, bet vėliau jo artimieji pasirinko sostinės Antakalnio kapines ir ten esančias valstybės valdovų panteoną, kur dzūkų netrūko.

Pagarbą partizanui atidavė ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sajungos karininko Antano Juozapavičiaus Alytaus skyriaus, kitų karinių ir ne tik organizacijų atstovai, taip pat ir filmo apie A. Ramanausko mokytojo istoriją kūrybinė grupė.

Mirties nuosprendis A. Ramanauskui-Vanagui buvo įvykdytas 1957 m., o nuo to laiko, kol buvo rasti palaikai, atlikta 20 tyrimų, jų ieškota ne tik Vilniuje, bet ir kitose vietovėse.

1918 metais JAV gimęs A. Ramanauskas-Vanagas partizanu tapo 1945 m. ir iš pradžių vadovavo Nemunaičio apylinkės partizanų būriui, vėliau – Dzūkų grupės Merkinės batalionui, Dainavos apygardai, o po 3 metų buvo išrinktas Pietų Lietuvos partizanų srities vadu.

Nuo 1951 m., susirgus Lietuvos partizanų vadui Jonui Žemaičiui, A. Ramanauskas-Vanagas tapo Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio (LLKS) tarybos pirmininku ir ginkluotųjų pajėgų vadu.

Fotogalerija

  • Daliaus SInkevičiaus nuotr.
  • Daliaus SInkevičiaus nuotr.
  • Daliaus SInkevičiaus nuotr.

Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Gintaras2018-10-08
Vyte, ir vėl tu čia? Taigi sakiau - nepatinka Lietuvoje, tai čemodan, vokzal, Rosija!
vyte2018-10-08
kaip visiems rupi banditai
traffix.lt