-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
DzūkijaAlytaus rajonasDruskininkaiLazdijai
2018 Spalio 5d.
0

Nacionalinio konkurso nominantės – Dzūkijos seniūnijos iš Alytaus rajono, Druskininkų ir Lazdijų

titleNuotraukų galerijaAlovės amatų centre – bendruomenės „Susiedai“ pirmininkė A. Kisielienė traukia iš krosnies ką tik iškeptą duoną

Keturios Dzūkijos seniūnijos: Alovės, Leipalingio, Seirijų, Viečiūnų – pateko į trečiąjį nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ etapą ir yra tarp kitų 33 nominančių, pretenduojančių tapti nugalėtojomis vienoje iš keturių nominacijų: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“, „Už tautinės savimonės puoselėjimą“, „Už kūrybiškumo ugdymą“, „Už saugią Lietuvą“.

Kai konkurso „Valstybę kuriame mes“ komisija lankėsi Alovės amatų kiemelyje, čia virė darbas: moterys ruošėsi artėjančiai mugei. Tad kepė duoną, sausainius, o ant lentynų išdėlioti rankdarbiai liudijo, kad intensyviai dirbama ne tik prieš muges ar šventes.

„Kepame duoną, bandas, mezgame, siuvinėjame. Mūsų moterys – labai darbščios ir kūrybingos“, – džiaugėsi Alovės kaimo bendruomenės „Susiedai“ pirmininkė Asta Kisielienė.

Pasak pašnekovės, pagrindinis jos tikslas buvo – sukviesti vyresnio amžiaus žmones.

„Ir pavyko tai padaryti – subūrėme stiprų branduolį žmonių, kuriems galėčiau net naktį paskambinti, jei reiktų kažką nuveikti. Ir esu tikra – jie eitų ir darytų. Nes jie čia jaučiasi reikalingi“, – neabejoja A. Kisielienė.

Moterys ne tik pačios dirba, bet ir savo patirtimi dalijasi su visais, susidomėjusiais edukacine veikla „Duonos kelias“: moko juos duonos kepimo paslapčių.

Pasak Alovės seniūnės Irmos Stenionienės, jos vadovaujama seniūnija jungia 34 kaimus, kuriuose gyventojų – nuo 15 iki 580. Seniūnės siekis – kad tų kaimų gyventojams būtų gera čia gyventi, kad kaimai išliktų. Aišku, kol kas populiariausios arčiau miesto įsikūrusio gyvenvietės – jose kyla nauji namai, kuriasi ir iš užsienio pradedantys grįžti emigrantai.

Apsilankius šioje ir kitose dzūkiškose seniūnijose, konkurso vertinimo komisija pripažino – akivaizdu, kad dzūkai tikrai myli savo kraštą: rūpinasi praeitimi, saugo istorinius paminklus ir senąsias tradicijas, įamžina čia gyvenusių garsių žmonių atminimą. Akį traukia išpuoselėta miestelių aplinka, nagingų meistrų išdrožtos medžio skulptūros, žydintys gėlynai, kruopščiai prižiūrėta veja.

Tuo pačiu žmonės ne tik darbus dirba, bet randa laiko ir daug malonesnei veiklai: buriasi į meno kolektyvus, šoka, dainuoja, organizuoja įvairius renginius.

„Konkurso vertinimo komisijos laukia labai nelengvas uždavinys – išrinkti geriausias seniūnijas kiekvienoje nominacijoje. Tai padaryti bus tikrai sudėtinga, nes visose aplankytose seniūnijose matėme, kaip gražiai jos tvarko savo aplinką, puoselėja čia gyvenusių ir daug nuveikusių žmonių atminimą, kaip rūpinasi dabar čia gyvenančiais žmonėmis, jų gerove“, – sakė konkurso komisijos pirmininkė, Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos skyriaus patarėja Jadvyga Lisevičiūtė.

Projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti iškilmingame baigiamajame renginyje 2019 m. vasario mėnesį.

Konkursas yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis, tad visos nominuotos seniūnijos yra pasveikinamos šia gražia proga, joms perduodama  Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio siunčiama valstybės vėliava, o Kultūros ministerija atminimui įteikia Lietuvos administracinį žemėlapį.  

Konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, jo partneriai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės. Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti ČIA.

Fotogalerija

  • Leipalingis

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt