2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Alytus
2018 Spalio 5d.
1

Nojaus diena Alytuje: surengė tris koncertus ir pasodino keturis ąžuolus

titleNuotraukų galerijaD. Mileris (Nojus) ir jam talkinantis Augustinas Šeduikis (nuotraukoje iš kairės)

Alytiškis, Alytaus miesto ambasadorius Airijoje Darius Mileris (Nojus) grįžo į Alytų, kad surengtų tris susitikimus su gyventojais: Dainavos, Putinų ir Vidzgirio mikrorajonuose.

Tai - pirmieji tokio tipo koncertai mikrorajonų gyventojams, jų tikslas  – skatinti žmones muzikuoti savo gyvenamojoje aplinkoje.

Vakare po darbų gyventojai turėjo puikią galimybę pasiklausyti gyvos muzikos, pabendrauti su Nojumi ir kartu smagiai praleisti rudens vakarą.  Į susitikimus su Nojumi atėję žmonės džiaugėsi, kad koncertai vyksta jų kiemuose. Tokio tipo koncertų jie norėtų ir dažniau.  

Nojaus koncertų atėjo pasiklausyti ne tik aplinkinių namų gyventojai, bet ir iš užsienio trumpai sugrįžę alytiškiai. Jo klausėsi ir vaikai, ir pagyvenę žmonės. Nojus taip pat sutiko daug pažįstamų veidų: kaimynų, bendraklasių, draugų, nes koncertus rengė ten, kur užaugo arba vėliau gyveno. Tad pamatyti pažįstamus veidus, pabendrauti, prisiminti vaikystę buvo labai smagu. Nojus kvietė kartu muzikuoti, todėl prie jo prisijungė ir seni draugai, ir jaunimas, kuris taip pat atliko keletą dainų.

Nojus gyvena ir dirba Airijoje, tačiau dažnai grįžta į Alytų ir čia koncertuoja. Jis yra išlaikęs glaudų ryšį su miestu ir čia gyvenančiais žmonėmis. O šiemet jis tapo Alytaus miesto ambasadoriumi.

Miesto dienų metu vykusiame „Pasaulio alytiškių sambūryje“ Nojus kalbėjo apie skambantį ir dainuojantį Alytų. Jis norėtų, kad Alytuje gimtų tradicija muzikuoti susiburiant įvairiose miesto vietose: kavinėse, parkuose, viešosiose erdvėse ar kitur. Todėl Nojus ėmėsi iniciatyvos ir skambantis miestas persikėlė į mikrorajonus.

„Tai - naujovė man pačiam, tokiu formatu susitikti su miestiečiais. Norėjau paįvairinti jų kasdienybę, pabendrauti su kaimynais ir susirinkusiais žmonėmis. Pagrindinis šios idėjos tikslas, kad žmonės, kurie muzikuoja, jungtųsi ir kartu grotų vakarais, ir savaitgaliais, tiesiog savo gyvenamojoje aplinkoje. Tai - lyg muzikos kultūros nešimas ir pabuvimas kartu. Todėl kviečiu muzikuoti visus, kad mūsų miestas skambėtų“, – kalbėjo Darius Mileris (Nojus).

Šeštadienį Alytuje bus atidaryta Alytiškių alėja, joje bus sodinami užsienyje gyvenančių alytiškių dovanoti medeliai. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Norvegijos ir Moldovos atvežtus ir šiose šalyse gyvenančių alytiškių padovanotus ąžuoliukus, putinus, lazdynus ir dervamedžius, rožes ir viržius šioje teritorijoje sodins minėtose užsienio šalyse gyvenančių alytiškių artimieji ar į gimtąjį miestą parvykstantys alytiškiai. Pirmuosius keturis Airijos alytiškių ąžuoliukus pasodino Alytaus ambasadorius Darius Mileris (Nojus).

Alytaus m. savivaldybės viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
vyte2018-10-05
pagarba sitam zmoguij
traffix.lt