1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Alytus112NusikaltimaiVerslas
2018 Spalio 4d.
5

Milijoninį verslą sukęs tabako fabrikėlis Alytaus Pramonės rajone sudomino kriminalistus

titleAtvykę į vieną iš Alytaus Šiauriniame Pramonės rajone įsikūrusių įmonių, pareigūnai įmonę, neturinčią licencijos tabako gaminių prekybai ir gamybai, užklupo pačiame darbo įkarštyje. Dalis iš penkiolikos darbininkų (kurie visi buvo Lenkijos piliečiai) plušėjo prie angare buvusių dviejų tabako smulkinimo ir drėkinimo linijų. Kiti krovė jau apdorotą tabaką į penketą mikroautobusų (jau buvo spėta pakrauti 1,6 t tabako)

Alytuje muitininkai sulaikė 80 tonų tabako: įtariama, kad Lietuvoje kuriasi žaliavos šešėliniams tabako fabrikams tiekėjai. Bendradarbiaujant Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT), Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnams, praėjusią savaitę Alytuje buvo aptiktas apdoroto tabako sandėlis.

Jame rasta 80 tonų tabako (vertė – apie 6,7 mln. eurų), iš kurio 10 tonų jau buvo apdorota, supakuota ir parengta išvežimui, taip pat – veikiantys tabako apdorojimo įrengimai. Sandėlį nuomojo Lietuvoje registruota bendrovė, neturinti licencijos tabako gaminių prekybai ir gamybai.

Tabako žaliava Lietuvoje nelaikoma akcizine preke, tad mūsų šalyje kuriasi vis daugiau šešėlinių tabako apdorojimo įmonių. Legaliai įsivežusios tabaką, tokios įmonės vėliau neteisėtai jį apdoroja ir, įtariama, tiekia nelegaliems tabako fabrikams visoje Europoje.

Atvykę į vieną iš Alytaus šiauriniame Pramonės rajone įsikūrusių įmonių, kuri neturi licencijos tabako gaminių prekybai ir gamybai, pareigūnai ją užklupo pačiame darbo įkarštyje.

Dalis iš 15 darbininkų (kurie visi buvo Lenkijos piliečiai) plušėjo prie angare buvusių dviejų tabako smulkinimo ir drėkinimo linijų. Kiti krovė jau apdorotą tabaką į penketą mikroautobusų (jau buvo spėta pakrauti 1,6 t tabako). Mašinų vairuotojai sakėsi turėję tabaką vežti į Slovakiją.

Iš viso patalpose rasta 80 tonų įvairios kilmės tabako žaliavos (preliminariais duomenis, atgabento iš Turkijos, Indijos ir Bangladešo). Nemaža šio tabako dalis (10 tūkst. 280 kg) jau buvo apdorota, supakuota ir kraunama į automobilius. Taip pat rasta plastikinė talpa su glicerinu (jis naudojamas tabakui suminkštinti).

Bendra preliminari sulaikyto 80 tonų tabako vertė yra apie 6 mln. 745 tūkst. eurų. Tačiau, pareigūnų vertinimais, iš tokio kiekio tabako galima pagaminti apie 4 mln. 500 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė būtų bent dvigubai didesnė.

Dauguma iš trylikos įmonės darbuotojų yra Lenkijos piliečiai, po apklausos jie buvo paleisti. MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Spalio 2-ąją, pareigūnai pareiškė įtarimus dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis įmonės vadybininkei, Lenkijos pilietei E. B. L., kuriai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Artimiausiu metu panašūs įtarimai gali būti pareikšti ir kitiems asmenims.

Šių metų rugpjūčio pabaigoje Lazdijų rajone muitinės kriminalistai aptiko kitą sandėlį su 13 tonų tabako ir jo apdorojimo įranga. Tabaką į Lazdijų rajoną įvežė Lenkijos piliečio N. P. B. Lietuvoje įsteigta įmonė, oficialiai užsiimanti maisto tiekimu, bet irgi neturėjusi licencijos verstis tabako gaminių gamyba ir didmenine prekyba.

MKT pareigūnų žiniomis, vien kaimyninėje Lenkijoje 2018 metais (iki rugpjūčio mėn.) aptikta 18 nelegalių cigarečių fabrikų ir 30 nelegalių tabako smulkinimo sandėlių. Taigi, su panašiomis problemomis susiduria ir kitos Europos valstybė.


Komentarai

5
Komentuoti
Jo2018-10-05
Yra tokia laidos vedėja Alytuje. Gal ji gali demaskuoti tuos verslininkus?
Demaskuoti2018-10-05
Kodėl nerašo kas galimai verslavo, nei vardo nei pavardės nei kas savininkas šių patalpų.
tabakas2018-10-05
tabaka sulaike ,o zmones nera nei nuotrauku nei pavardziu nei vardu gal tie banditeliai daugiau ka nors blogo padare at[azintume
:)2018-10-04
Tai jie ieško investuotojų, tai kaip tie atsiranda tai supakuoja visus . . . kas per miestas :)
Verslas2018-10-04
Prisipažinkite, kieno. Savivaldybė duos metų verslininko titulą
traffix.lt