14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
DzūkijaLazdijai
2018 Spalio 3d.
0

Šventežerio seniūnijos ūkininkas įpareigotas mažinti laikomų arklių skaičių

titleAsociatyvi iliustracija

Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai reguliariai tikrina padidintai rizikos grupei priskirtą ūkį Teizininkų kaime, Šventežerio seniūnijoje (Lazdijų r.), kuriame šiuo metu laikoma 17 suaugusių arklių ir 2 kumeliukai. 

Arklių savininkui už nepakankamą arklių priežiūrą ir kitus pažeidimus buvo skirta ne viena administracinė nuobauda.

Paskutinio,  rugsėjo 28 d. atlikto, patikrinimo duomenimis, šiuo metu gyvuliai ganosi ganyklose, turi pakankamai pašaro ir vandens.

Neplaniniai patikrinimai atliekami siekiant įsitikinti, ar savininkas vykdo savo prisiimtus įsipareigojimus ir įgyvendina trūkumų šalinimo planą. Pagal jį iki laikymo tvartuose sezono pradžios ūkyje turi būti pilnai paruoštos laikymo vietos, arklių šėrimo įranga ir sukaupta pakankamai pašarų.

Nustatyta, kad šieno žiemai jau paruošta, tačiau pagal laikomų arklių skaičių, jo neužteks visam šaltajam sezonui. Be to, pasirūpinta stogo danga ūkiniam pastatui remontuoti.

Tačiau išmatavus laikymo vietas, gardų dydžiai pagal arklių gerovės reikalavimus yra nepakankami, ir nebus galimybių visus ūkyje esančius arklius tinkamai laikyti. Todėl savininkas įpareigotas iki lapkričio 1 d. sumažinti laikomų arklių skaičių tiek, kiek bus sukaupta pašarų ir įrengta tinkamų vietų šiems gyvūnams laikyti.

Arklių laikytojas pakartotinai įspėtas, kad iki nurodyto termino nesumažinus laikomų gyvūnų skaičiaus, įvertinus laikymo sąlygas ir pašarų kiekį, bus inicijuota arklių konfiskavimo procedūra.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė