21 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Alytus
2018 Spalio 3d.
2

Nauja alėja Alytuje – iš pasaulio alytiškių dovanotų medžių

titlePirmąjį spalio šeštadienį, vidurdienį, pasaulio alytiškių alėja bus sodinama Sveikatos take, netoli Dailidės, ties bendrovės „Parama" pastatu

Alytus turės Alytiškių alėją. Ji pirmąjį spalio šeštadienį, vidurdienį, bus sodinama Sveikatos take, netoli Dailidės, ties bendrovės „Parama" pastatu.

Iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Airijos, Ukrainos, Norvegijos ir Moldovos atvežtus ir šiose šalyse gyvenančių alytiškių padovanotus ąžuoliukus, putinus, lazdynus ir dervamedžius, rožes ir viržius šioje teritorijoje sodins minėtose užsienio šalyse gyvenančių alytiškių artimieji ar į gimtąjį miestą parvykstantys alytiškiai.

Medelius alėjoje taip pat sodins Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė, pasaulio lietuvių išrinktas Seimo narys, buvęs Lietuvos  Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis ir 60 000-tojo alytiškio Mindaugo Zubricko, kuris šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje, mama Aldona Zubrickienė.

Iš viso šį savaitgalį planuojama pasodinti 29 medžius, o alėją padekoruoti viržiais ir rožių sodinukais. Lapkričio mėnesį Alytiškių alėja pasipildys naujais medeliais – iš Krasnojarsko į Alytų turėtų būti atvežti  ir pasodinti Rusijoje gyvenančių alytiškių dovanoti kedrai, o pavasarį – rožės ir šermukšniai.

Mintis Alytuje pasodinti  Alytiškių alėją kilo šiemet Dzūkijos sostinėje vykusio Pasaulio alytiškių sambūrio metu, kuomet tiesioginio teletilto su Londono lietuviai metu šiame Didžiosios Britanijos mieste gyvenantys alytiškiai pasiūlė Alytuje įkurti išskirtinį Pasaulio alytiškių skverą, kuriame augtų iš įvairių šalių atvežti augalai.

„Alytus yra žalias miestas, kuriame telpa visas pasaulis. Labai džiaugiuosi, kad sambūrio metu pristatyta  iniciatyva buvo palydėta pritarimo ovacijomis. Teko sutikti  daug pasaulio alytiškių, kurie kalbėdavo apie  paliktą dalelę savęs savo gimtajame ar senelių mieste. Visi žavėjosi žaliuoji Alytumi.

Gimė mintis į žaliąjį miestą sutalpinti visą pasaulį, kuriuo galės žavėtis sugrįžę namo ar aplankyti miesto atvykę pasaulio alytiškiai", – teigia Alytiškių alėjos idėjos autorė, Alytaus ambasadorė Jungtinėje Karalystėje, Londono lietuviškos mokyklos-darželio „Obelėlė" įkūrėja ir vadovė Alvija Černiauskaitė.

Įkurti Alytiškių alėją ties UAB „Parama" esančioje Sveikatos tako atkarpoje nuspręsta neatsitiktinai. Šią vasarą šioje vietoje buvo pasodinta 10 liepaičių, jas Alytui dovanojo šiuo metu Švedijoje gyvenanti alytiškė Greta Bernatavičiūtė. Tad pasodinus pirmuosius šios alytiškės dovanotus medžius Alytiškių alėją buvo nuspręsta kurti būtent šioje vietoje.

Tikimasi, kad bėgant metams Alytiškių alėja pasipildys vis naujais užsienyje gyvenančių alytiškių dovanotais medeliais ir dekoratyviais augalais, kurie  pagyvins ir papuoš Sveikatos tako teritoriją.


Komentarai

2
Komentuoti
Įstatymas2018-10-03
Įstatymai apskundimo terminus ir pan. nustato. neišeina greitai...
Alytiškis pensininkas2018-10-03
Svarbus įvykis,kad medelius sodins mero pavaduotoja Gibienė,inai daugiau dirbti nieko ir nesugeba.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose