26 c Alytus
Pirmadienis, Birželio 24d.
Aktualijos
2018 Spalio 3d.
0

Ugniagesiai rekomenduoja: saugiai kūrenti – šiltai gyventi ir įsirengti privalomus dūmų detektorius

titleNuo šių metų gyventojai privalo gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų detektoriusAlytausgidas.lt nuotr.

Atšalus orams prasidėjo  šildymo sezonas. Kaip ir kiekvienais metais norėtume priminti kaip kūrenti krosnis  saugiai, kad išvengti  gaisrų.

Kūrenant kietu kuru prieš kūrenimo sezoną  reikia išvalyti iš dūmtraukio ir krosnies suodžius, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai  sutvarkyti, dūmtraukio įtrūkimai užtaisyti.

Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbalinti.

Eksploatuojant šildymo įrenginius draudžiama laikyti  kurą arčiau nei 1 metras nuo pakuros, džiovinti bei laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

Kad iš krosnies neiškristų  degančios žarijos, pakuros durelės turi būti tvarkingos ir uždarytos.

Siekiant išvengti gaisro degias ir sunkiai degias grindis po krosnies pakuros durelėmis būtina uždengti metaliniu 700 x 500 mm lakštu.

Degias grindis prie židinio būtina užkloti nedegios medžiagos lakštu, kurio plotis būtų 500 mm, o ilgis į abi puses  po 15 cm viršytų židinio angos plotį.

Gyventojai, norėdami apsišildyti patalpas, naudoja įvairiausias krosneles. Dažnai dūmų šalinimui būna panaudojami vėdinimo kanalai.  Tai daryti griežtai draudžiama. Smilkstančias anglis ir pelenus galima pilti tik į metalinius indus ir išpilti ne arčiau kaip 15 metrų nuo pastatų ir statinių.

Dažnai gyventojai neatšalusius pelenus išpila į mišrių atliekų konteinerius, ko pasekoje jis užsidega. Todėl norėčiau įspėti, kad pelenus išpilti galima tik gerai įsitikinus, kad jie jau atvėsę.

Taip pat draudžiama kūrenti tam įrenginiui nepritaikytu kuru bei palikti be priežiūros kūrenamas krosnis arba jas leisti  prižiūrėti mažamečiams vaikams.

Nuo šių metų gyventojai privalo gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų detektorius, išskyrus atvejus, kai gyvenamosiose patalpose įrengta stacionari gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema.

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Cibulskienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt