7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
AlytusVerslasPolitika
2018 Spalio 2d.
15

Mero rinkimuose dalyvaus Alytaus miesto „Metų darbdave“ pripažintos bendrovės vadovas S. Bitinas (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaKandidatas į Alytaus miesto mero postą - S. Bitinas Zenono Šilinsko nuotraukos

Dzūkijos sostinės mero tiesioginiuose rinkimuose paskelbė dalyvausiantis ir Alytaus „Metų darbdave“ pripažintos bendrovės „Sofa Brands international“ (SBI) vadovas Saulius Bitinas, anksčiau vadovavęs ir Alytaus „Coca-Cola“ gamyklai.

S. Bitinas į mero postą kandidatuos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše, tačiau kaip nepartinis kandidatas.

Tai - jau penktasis pretendentas į Alytaus miesto mero postą.

Iki S. Bitino apie savo apsisprendimą tapti meru Dzūkijos sostinėje pareiškė darbietis Kęstutis Ąžuolas, socialdemokratas Nerijus Cesiulis, judėjimo „Už Alytų“ atstovas Gediminas Daukšys ir konservatorius Šarūnas Klėgeris.

ATNAUJINTA

S. Bitinas, nors ir nebūdamas LVŽS nariu, rinkimuose į Alytaus miesto savivaldybę, bus šio sąrašo vedlys.  

Kandidatas įvardijo, kad savo rinkiminę mero programą paskelbs artimiausiu metu, o laimėjus rinkimus, vienas pirmųjų darbų būsų miesto savivaldybės kompetencijų įvertinimas. Šiuo planu, o taip pat būdamas verslininkas S. Bitinas tarsi primena praėjusius rinkimus Kauno mieste laimėjusį Visvaldą Matijošaitį, kuriam panašų siekį įgyvendinti, regis, pavyko.

Kandidatui į Alytaus miesto mero kėdę - 46-eri. „Jaučiuosi subrendęs ir galiu miestui atnešti naudos“, - teigia S. Bitinas. Jis teigia, kad neturi baimės pralaimėti mero rinkimus. „Didžiausia baimė būtų rinkimus laimėti ir suplanuotų darbų neįgyvendinti“.   

5-ojo kandidato retorikoje galima išgirsti ir naujų dalykų. S. Bitinas, jeigu bus išrinktas Alytaus miesto meru, tikisi, būti toks miesto vadovas, kuris vadovausis priešrinkimine programa, o kadencijos metu atsiskaitys rinkėjams.  

Į mero vietą nusitaikiusio dabartinio SBI direktoriaus vadovaujamoje įmonėje, įsikūrusioje Naujoji g. 132, šiuo metu dirba 359 darbuotojai, gaminantys baldus ir gaunantys vidutinį 868 eurų mėnesio atlyginimą. SBI - anglų kapitalo įmonė, ketinanti Alytuje plėstis, todėl S. Bitinui tenka bendrauti ir su dabartine miesto valdžia.

Pasak kandidato, apie dabartinius miesto šeimininkus susidarė dvejopa nuomonė.

„Daug sprendimų buvo greitų, daug pastangų, tačiau investuotojams Alytuje reikia turėt, ką pasiūlyt“, - savivaldybės vadovų pastangas prisidėti prie galimos, tačiau dėl laisvų žemių trūkumo mieste pristojusios SBI verslo plėtros, įvertino S. Bitinas. Jis, žvelgdamas iš verslo pozicijų ir gerai žinodamas situaciją, taip pat silpas savivaldybės veiklos barų puses, būdamas meru, siektų toliau vystyti Alytaus Pramonės parką arba kurtų Laisvąją ekonominę zoną (LEZ).

Kaip verslo, darbdavių atstovas, naujausiasis kandidatas viliasi, kad savivaldybės meras bus tas asmuo, kuris turės programą ne vienai kadencijai ir tokią, kuri ne tik siūlys naujoves, tačiau ir tęs „kertines“ Dzūkijos sostinės savivaldos vystymosi kryptis. Vienas tokių testinių darbų būtų dabartinių Alytaus miesto šeimininkų noras gerinti susisiekimą tarp Alytaus ir Kauno.

Ar šie įvardinti ir kiti sutampantys tikslai būtų tęsiami ir toliau - S. Bitinas nebuvo linkęs konkretizuoti, kaip ir prognozuoti galimą savivaldos rinkimuose debiutuosiančių LVŽS politikų koaliciją su dabar Alytų valdančiais „Alytaus piliečiais“, kurie savojo pretendento į mero Vytauto Grigaravičiaus regalijų perėmėjo poziciją dar nepaskelbė.

Fotogalerija

  • Kandidatas į Alytaus miesto mero postą S. Bitinas (nuotraukoje - pirmas iš kairės)
  • Kandidatas į Alytaus miesto merus S. Bitinas su Seimo nariu Robertu Šarknicku
  • Kandidatas S. Bitinas ir jo rinkiminės komandos nariai
  • S. Bitinas

Komentarai

15
Komentuoti
miestelėnas2018-11-16
...jeigu siuvėjas ,, glušomis" vadina,tai gal ir mes visi jam būsim tik ,, glušėkais"?
Jonas2018-10-12
Nuostabus žmogus, su visa pagarba!
Jonė2018-10-04
visokie klaunai ,nesugebantys savarankiškai be tėvo pagalbos apsitvarkyti savo "ūkelio" lenda į merus,tai rodo jų "pasipūtimo " lygį ir labai gerą nuomonę apie save patį.
bilietai i cirka2018-10-03
kad Alytaus „Metų darbdave“ pripažinta bendrovė „Sofa Brands international“ toli grazu ne jo nuopelnas o buvusio vadovo E.Kateivos prasom neklaidint gyventoju savo demagogijom.... S.Bitino nuopelnai tuoj pasijaus kai daug kas paliks Sofa tada gales pasigirt.... ir nereikia cia kabint makaronu......
cirkas tesiasi2018-10-03
kuris čia klounas paskaičiavo tokį vidutinį atlyginimą sofoj? čia tikriausiai kartu su administracija vidutinis atlyginimas... tada teisybė.... darbuotojų iki tokio vidutinio atlyginimo toli šviečia.... dar vienas Alytaus klounas -davedė Coca Colą iki bankroto daves ir Sofą
Kompetencijos sakote2018-10-03
Vien pažiūrėjus į nekuriuos "kompetetingus" šalia sėdinčius sunku sustoti juoktis :) Ir aš nekalbu apie senus politikus :D:D:D:D oi negaliu, nuo vakar vakaro, kai nuotraukas pamačiau, tik klykiu iš juoko :D

LAba gaila. Nes pirma mintis, paskaičius info apie tai, kad kandidatuoja, buvo " why not..." Dabar matau kodėl ne :D
bicas2018-10-02
noreciau paziuret kas tokius atlyginimus sofoj gauna kai atejo i sofa pradejo zmones begt is darbo jai neduok dieve isrinktu meru tai ir is alytaus reiktu begt
Matyt į triskart mažesnę algą2018-10-02
kandidatuos dėl sveikatos problemų. Didokas svoris, tad nori, kad užvaikytų.
TiKSLIAI2018-10-02
....jeigu dar buciau meras,kaze ar tilpsiu isvis in ekrana-man rodosi-esu slpnavalis,negaliu but needes...

Na, pagal2018-10-02
svarbiausius mero darbus miestui, jaučiasi, kad nukritęs nuo Sofos.....ir tiesiai ant galvos.
Mindaugas2018-10-01
Kuo jis tau gerai dirba? Isidarbink sofa brands, paziuresi ar tikrai metu darbdavas, nupirkas vardas, darbuotojai iesko kur dingt, o vadovas i merus zada eit, nes pats mato kad nesugeba susitvarkyt su imone. Neduok diev isrinks i merus ji.. :DD
Pagrąžintas ir papudrintas kandidatas2018-10-01
Jis verslo atstovas ? Jis darbdavių atstovas ??? Jis samdomas darbuotojas !!!!!
Super2018-10-01
Tikrai vertas, labai nuoširdus ir dirba gerai
Kardas2018-10-01
laukiam liberalų ir piliečių kandidatų
Jo2018-10-01
Jai įdomu
traffix.lt