3 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Spalio 1d.
0

Šeštadienį Alytaus gyventojus ir svečius kviečia „Dzūkų turtai 2018“

titleNuotraukų galerija

Spalio 6 d., šeštadienį Alytaus miesto gyventojams ir svečiams iš viso Dzūkijos regiono Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai dovanoja jau tradicija tapusią šventę – mugę „Dzūkų turtai 2018“.

Liaudies meistrų kuriami gaminiai – tradiciniai amatai ir paveldas, kuris perduodamas iš kartos į kartą. Tokie dirbiniai kaip pintas krepšelis, medinis padėklas ar molinis puodelis, dvelkia šiluma, nes jame gyva jį kūrusio amatininko dvasia.

Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai skatina saugoti mūsų tautos nuo seno sukauptas žinias ir paveldą perduoti ateities  kartoms. Juk rankų darbo gaminiai visame pasaulyje vertinami, o jais puoštas interjeras atrodo autentiškai ir sukuria jaukumo jausmą.

Šventėje rasite augalų ir sodinukų, kad sodas butų gausus derliumi bei džiugintų akį žiedais. O susėdus prie pietų stalo šeimyna dienos įspūdžius, patirtus šventės-mugės „Dzūkų turtai 2018“ metu galės aptarti skanaudama kulinarinio paveldo gardumynų.

Dažniausiai šie gaminiai kuriami pavienių amatininkų, ūkininkų arba smulkaus verslo atstovų. Tai bendruomenės dalis, kuri savo darbu mus džiugina, praturtina kasdienybę bei užsitikrina sau ir aplinkiniams prasmingą kasdieninę veiklą.

Šventės metu visi dalyviai kviečiami į Alytaus miesto savivaldybės bendruomenės kiemelį, kuris įsikurs S. Dariaus ir S. Girėno gatvės gale tarp Teismo Swedbank pastatų. Alytaus rajono savivaldybės kiemelis šurmuliuos Nemuno aikštelėje.

Visos šventės metu šventės dalyvius džiugins dzūkiškos dainos, kurias atliks ansambliai bei liaudies muzikos kapelos.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt