6 c Alytus
Penktadienis, Balandžio 3d.
Alytus
2018 Rugsėjo 27d.
6

Politikai Alytaus miesto biudžeto pakeitimui nepritarė – kultūros ir socialinių darbuotojų algos kol kas nekils

title„Kad kultūros ir socialinių darbuotojų atlyginimai - opi problema, pripažįstama visoje Lietuvoje, bet to matyt nepakanka kai kuriems mūsų tarybos nariams“, - teigė Alytaus mero pavaduotoja V. Gibienė. Asociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Ketvirtadienio tarybos posėdyje teikiami svarstyti 2018 metų miesto biudžeto pakeitimai nesulaukė palaikymo. Papildomos lėšos darželiams, socialinių bei kultūros srities darbuotojų atlyginimams skiriamos nebus.

Ilgai neremontuotuose miesto lopšeliuose darželiuose jau matomi didžiuliai pokyčiai. Šiuo metu tęsiami sanitarinių mazgų ir virtuvėlių, dviejų darželių fasado siūlių remonto darbai turi būti baigti šių metų gruodžio mėnesį.

2018 metais  miesto biudžete skirtą ženklią sumą (per 612 tūkst eurų) tarybos posėdyje buvo siūlyta didinti, lėšas skiriant 7 įstaigų susidėvėjusiai grindų dangai pakeisti bei papildomam 2 darželių apšvietimui įrengti, atnaujinti paskutines dar likusias senas lovytes.

Iš sutaupytų biudžeto lėšų per 22 tūkst. eurų siūlyta skirti Alytaus Dailės mokyklos sanitarinių mazgų atnaujinimui. Deja, šių darbų įgyvendinimui nepritarta.
 
Lėšų socialinių bei kultūros darbuotojų darbo užmokesčio kėlimui neskirta.
 
„Kad kultūros ir socialinių darbuotojų atlyginimai - opi problema, pripažįstama visoje Lietuvoje, bet to matyt nepakanka kai kuriems mūsų tarybos nariams“, - teigė Alytaus mero pavaduotoja Valė Gibienė, - noras dar šiais metais sutvarkyti darželių grupes, kad darbai būtų baigti su sanitarinių mazgų remontais liko neišgirstas.
 
Arši diskusija vyko ir siūlant viešąjį transportą atpiginti vyriausiems alytiškiams bei turintiems negalią, jiems bilietas būtų kainavęs po 1 centą. Ilgiau teks laukti ir baseino atidarymo, nes trūkstamos lėšos remonto pabaigimui irgi neskirtos.
 
Planuojami biudžeto pakeitimai gali būti svarstomi kitame tarybos posėdyje, tačiau atlyginimų didėjimas nusikelia vėlesniam laikui ir neaišku, ar bus spėta atlikti planuotus darbus dar šiais metais.


Komentarai

6
Komentuoti
xxx2018-09-29
totali konservu, uz alytu, ir milijono p* geda. :)
Pirmiausia vicemerė2018-09-28
tegul grąžina išeitinę, po to kažkam priekaištauja. Ir, gal kas žino, kodėl meras ir vicemerai kadencijos pradžioje 1,5 karto pasididino savo atlyginimus, o ne socialinių bei kultūros darbuotojų?
mecys2018-09-28
ALGOM butina buvo duot,BUTINA nes zmones bega is miesto ,emigruoja o padidintas algas miestas per mokescius pasiims ir vartojima.GEDA BAISI.
Geras2018-09-27
Skaičiau, kad baseino persirengimo kambarių plytelių pakeitimui buvo skirta 194 tūks. eurų. Tai ką ir tų dar neužteko? Šakės
Dzūkui2018-09-27
Prieš balsavo: konservatoriai, Už Alytų, socdemai ir Saulius Janulevičius.
Dzūkas2018-09-27
Įvardinkite, prašau, kas balsavo prieš. Gal konservatoriai ir "Už Alytų" visuomenininkai?
traffix.lt