10 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusĮdomuSveikata
2018 Rugsėjo 26d.
3

Ligoninės kieme augantį obelų sodą papildė nauji sodinukai

titleNuotraukų galerijaŠalia daktaro S. Kudirkos sodintų obelų ligoninės kieme augs nauji sodinukai, juos sodino ir Alytaus ligoninės vadovas Artūras VasiliauskasAlytausgidas.lt nuotraukos

Alytaus ligoninės 100-mečio šventės išvakarėse atnaujinamas daktaro Stasio Kudirkos puoselėtas obelų sodas.

Sprendžiant kone amžiną pacientų, personalo automobilių parkavimo prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės problemą per šią vasarą buvo įrengta naujoji aikštelė Vakaro gatvėje. Ją planuojant taip, kad tilptų bent 50 automobilių, prireikė paaukoti senųjų obelų. Su skausmu širdyje vasarą teko nupjauti keletą medžių, tačiau netoli jų - jau pasodinta naujų.

Šalia daktaro S. Kudirkos sodintų, prižiūrėtų obelų ligoninės kieme augs nauji sodinukai - naminės, vėlyvos rudeninės obelys. Jos bus kiek aukštesnės nei senosios (per 2 metrus su puse).

Kai naujosios S. Kudirkos sodo obelaitės pradės derėti, vaisiai bus skinami rugsėjį. Obuoliai augs stambūs, bus desertiniai ir, kaip informuoja sodinukus pardavęs medelynas, išsilaikys iki gruodžio.

Medikai prisimena, kad daktaro, kurio vardu pavadinta ligoninė, vadovavimo įstaigai metu obuoliai buvo auginami ne šiaip - duodami valgyti ligoniams. Pasakojama, kad prie S. Kudirkos obuolių Alytaus ligoninėje buvo užauginama tiek daug, kad jie kartais būdavo laikomi ne tik sandėliavimui, tačiau ir gydymui skirtose patalpose.  

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
Birute2018-09-26
...gaila senuju ur iskirto..,bet nauji ir sis tas...smagu,lai auga.
Algis2018-09-26
Jeigu bus kam prižiūrėti tas obelis pasodintas, tai ir derlius bus. Tik kad sodintojai dažnai pamiršta prižiūrėti.
Ma2018-09-25
Jos turetu but kiek aukstesnes nei senosios ir siekti iki 2metru su puse. Nu griuk negyvas,čia tikrai žurnalistas rašė?!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė