16 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
AlytusAktualijosSveikata
2018 Rugsėjo 24d.
4

Vicemerė V. Gibienė: „Liūdna, kad tomografas tapo politikų įrankiu, bet sprendimas bus surastas“

titleAr alytiškiams tyrimai nauju magnetinio rezonanso tomografu bus atliekami dar šiemet, turėtų paaiškėti iki spalio pabaigos

Alytiškių laukiamo magnetinio rezonanso tomografo pirkimo procedūrai einant į pabaigą, atsiranda nepatenkintų šiuo pirkimu.

Savivaldybės žiniomis, Vyriausybės atstovo tarnybą pasiekė miesto tarybos nario Aurelijaus Jaruševičiaus skundas.

 „Visada buvo nenorinčių pirkti naują įrangą ligoninei. Alytiškiai magnetinio rezonanso  tomografu būtų galėję naudotis jau nuo  šių metų pradžios“,- teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

„Dar pernai rugpjūčio mėnesio tarybos posėdyje svarstant klausimą dėl naujo magnetinio rezonanso tomografo įsigijimo, tarybos narys J. Krasnickas pateikė alternatyvą dėl lėšų skyrimo įrangos remontui. Tokiu būdu buvo sustabdytas naujos įrangos pirkimas ir pradėtas remontas, nors jau tada buvo akivaizdu, kad remontuoti senąją įrangą yra neefektyvu. Liūdna, kad taip reikalinga įranga tapo politikų įrankiu“. 

Magnetinio rezonanso tomografu kasmet atliekama apie 5 tūkt. tyrimų, kurie yra labai reikšmingi onkologinių ligų profilaktikai.

Pasak Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės direktoriaus Artūro Vasiliausko, senasis magnetinio  rezonanso tomografas naudojamas jau 10 metų.

Praėjusiais metais, sugedus savivaldybei priklausančiam magnetinio rezonanso tomografui, Alytaus miesto savivaldybės taryba jo remontui  skyrė 45 tūkst. 998,15 eurų, o kol jis buvo taisomas, ligoninės pacientai važinėjo tirtis į kitus miestus ir tai tebedaro iki šiol.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė yra didžiausia Alytaus regiono sveikatos įstaiga. Magnetinio rezonanso tomografas ligoninės medikams būtinas darbo įrankis, jis padeda tiksliau ir greičiau nustatyti diagnozę sveikatos problemų turintiems pacientams.

Ar  alytiškiams  tyrimai nauju magnetinio rezonanso tomografu bus atliekami dar šiemet, turėtų paaiškėti iki spalio pabaigos.


Komentarai

4
Komentuoti
Monika2018-09-25
ir kas tam zmogeliui darosi gal reiketu pasitikrinti sveikata ,kad jau viskas negerai net ir tai ko miestui labai reikia
klausykit2018-09-25
Baikit vienąkart jūs tuos savo žaidimėlius.Man jau teko greitąja savo mamą (gulintį ligonį) vidury nakties į Kauno klinikas vežt skubiai tomografijai ir paskui, pralaukus kažin kiek valandų - atgal Alytun. Nenorėčiau niekam tokių patirčių. Apie sunkius ligonius pagalvokit, o savo nesveikas ambicijas į stalčiukus susikiškit.
Tik2018-09-25
naujas ir didesnis ,nes į ęsamą normaliam žmogui įtilpti sunku,tinkamas tik vaikams ir nedera minimam Krasnickui drumsti vandens,jau ir taip jo daug.
Madridas2018-09-25
Ar čia tas pats tipas stabdo pirkimą, kuris dirba Butų ūkyje?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena