20 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
VideoreportažaiAlytusVerslas
2018 Rugsėjo 23d.
2

Alytaus rudens gėrybių mugėje – tūkstančiai pirkėjų, „Dzūkų turtai“ – spalį

titleMugėje buvo ir tokių pardavėjų, kurie vaišino - Alytaus kaimynystėje esanti „Išlaužo žuvis“ virė žuvienę ir siūlė už tiek, kiek „negaila“Alytausgidas.lt nuotr.

Dzūkijos sostinės tradicija tampa dvi rudens mugės.

Pirmąją, vadinamąją didžiąją gėrybių, mugę Alytuje rengia kauniečiai organizatoriai „Festivus“. Jų pakviesti prekybininkai, amatininkai iš įvairių Lietuvos vietų priešpaskutinį rugsėjo sekmadienį įsikūrė miesto centre esančioje Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gatvėje - nuo jos pradžios iki Laisvės angelo.

Gatvės pradžia buvo virtusi kone sodininkų alėja, arčiau Rotušės buvo išsirikiavę mėsos produktų gamintojai, prie Šaulių namų - žuvies pardavėjai. Matyt, ne vieną pirkėją nustebino žuvies kainos, kai kur buvo ne tik brangiau nei pernai - už jūros gėrybes buvo prašoma daugiau „popieriukų“ nei kadais prie lito. Tiesa, buvo ir tokių pardavėjų, kurie vaišino - Alytaus kaimynystėje esanti „Išlaužo žuvis“ virė žuvienę ir siūlė už tiek, kiek „negaila“.

Antroji, kiek vėlesnė, vietos organizatorių rengiama rudens mugė „Dzūkų turtai“ Alytuje vyks spalio 6 dieną.

Pirmąjį spalio šeštadienį ten pat, Alytaus miesto centre, lauks amatininkai, sodininkai, ūkininkai. Mugės lankytojus užims ir Alytaus mieto savivaldybė, su Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialu planuojanti kiemelį, kuriame kvies dalyvauti vietos bendruomenes. Šių metų miesto kiemelio „Dzūkų turtų“ mugėje tema – obuoliai, iš jų gaminami patiekalai, produktai.

.


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
wwww2018-09-24
pasakykit brangieji ant kokiu medziu ar kokioj divoj auga paltai ir sukneles
Gu2018-09-23
Ačiū už vaizdo pasakojimą
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė