17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
ĮdomuVerslasAktualijos
2018 Rugsėjo 20d.
1

Ragavote muilo, indų ploviklio „skonio“ pieninio „Kinder“ šokolado? (ATNAUJINTA)

title„Eugesta“ iš Lenkijos į Lietuvą importavo daugiau nei 14 tūkstančių vienetų (per 2 tonas) „Kinder schocolate“ saldumynų, kuriuose šokoladą, pieną nustelbia „muilo“, „indų ploviklio“ skoniaiAsociatyvi nuotrauka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) uždraudė prekybą nesaugiais pieninio šokolado „Kinder“ saldumynais, kuriuos į Lietuvą iš Lenkijos gamintojo „Ferrero Polska Commercial“ įvežė bendrovė „Eugesta“.

VMVT tyrimą pradėjo po to, kai gavo vartotojo skundą, kad šokolado skonis priminė „muilą“ ar „indų ploviklį“.

Laboratorijoje tyrimai parodė, kad „Kinder chocolate“ išties turi pašalinį kvapą, skonį, todėl nurodė šiuos „kinderius“ surinkti iš rinkos.

„Eugesta“ iš Lenkijos į Lietuvą buvo importavusi daugiau nei 14 tūkstančių vienetų (per 2 tonas) „Kinder schocolate“ šokolado pakuočių, sveriančių po 150 gramų.

Po 12 batonėlių supakuotų „Kinder“ saldumynų įsigiję vartotojai juos gali grąžinti į prekybos vietas.

ATNAUJINTA

Standartinius „Kinder chocolate“ pieninius šokoladukus „Ferrero Polska“ gamina iš cukraus, miltelinio pieno, augalinių (kakavos) riebalų, kakavos minkštimo, sojos, kas bendrai sudaro 40% produkto, taip pat iš nuriebalinto pieno (18%), palmių aliejaus, dehidratuoto sviesto ir vanilės. Jeigu tikėti gamintoju, iš viso minėtame „kinderyje“ pieno produktų yra 33%, o kakavos 13%, o cukrai sudaro daugiau apie pusę saldumyno.

Kokios iš minėtų ar kitų medžiagų skonis ir kvapas šiame šokodaduke primena „muilą“ ar „indų ploviklį“ - kol kas nėra žinoma.

 


Komentarai

1
Komentuoti
Indu ploviklis2018-09-21
Tai cia viskas aisku, kodel taip yra. Juk ta eugesta prekiauja visokia buitine chemija, matyt sandeliuoja viska vienoje vietoje. O kaip veza i parduotuves? Irgi viska ta pacia masina ir net ir ant to paties padeklo sudeta buna ir tarkim skalbimo milteliai ir ten kokie kinderiai ar kitoki saldumynai.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje