11 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 9d.
DzūkijaAlytusSveikata
2018 Rugsėjo 19d.
4

Ypatingas sukaktis minėsianti Alytaus ligoninė ne tik gydys, bet ir švęs

title2018-aisiais sukanka 80 metų, kai ant vadinamojo Beiralo kalno, Kriaušiaus upelio rajone, buvo pastatyta šiuolaikinė ligoninė. Tai - nevienintelė ypatinga Dzūkijos sostinės medikų sukaktis šiemetAlytausgidas.lt nuotr.

Rudenį svarbiausia Pietų Lietuvos medicinos įstaiga ir didžiausia regiono darbdavė - Alytaus ligoninė - ne tik gydys, bet ir švęs.

2018-aisiais sukanka 80 metų, kai ant vadinamojo Beiralo kalno, Kriaušiaus upelio rajone, vadovaujant tuomečiam miesto sodo, gatvių projektuotojui, dabartiniam Alytaus miesto garbės piliečiui inžinieriui architektui Stasiui Taškūnui buvo pastatyta šiuolaikinė ligoninė.

Šiemet švenčiamas Lietuvos 100-metis, jis išskirtinai bus minimas ir Alytaus ligoninėje, mat jos istorijai – tiek pat, kaip ir atkurtai valstybei. Pirmoji lietuviška ligoninė Dzūkijos sostinėje įkurta lygiai prieš 100 metų – kartu su Nepriklausoma Lietuva - miesto, valsčiaus ir apskrities administracija. Pirmoji ligoninė buvo įsikūrusi buvusiose kareivinėse, esančiose I Alytuje.

Dar viena svarbi šiemetė data – 60-imt metų, kai vienam iš ligoninės vedlių, daktarui Stasiui Kudirkai buvo suteiktas nusipelniusio gydytojo vardas.

S. Kudirkos (1904-1976) vardas Alytaus apskrities ligoninei buvo suteiktas 1989-aisiais, tad šventiniai renginiai šiais metais, matyt, nesibaigs – 2019 m. laukia ligoninės vardo 30-metis. Tuo pačiu būtų labai simboliška Alytaus medicinai nusipelniusiam, tūkstančius pacientų išgelbėjusiam daktarui kitąmet suteikti ir Alytaus miesto garbės piliečio vardą. Šis vardas S. Kudirkai, deja, negalėjo būti suteiktas anksčiau, nes miesto garbės piliečio titulus už nuopelnus, gyviems esant arba po mirties, oficialiai pradėta skirti nuo 2000-ųjų.

Ypatingą laikotarpį Alytaus ligoninė sutinka baigdama tiesti naująją automobilių aikštelę Vakaro gatvėje, atnaujindama ligoninės vestibiulį, suteiksiantį jaukumo visiems atvykstantiems, tęsiami kiti renovacijos, rekonstrukcijos darbai, kuriems įgyvendinti per pastaruosius 10 metų iš įvairių fondų buvo pritraukta daugiau nei 10 milijonų eurų.

Šventinį metą Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės kolektyvas, jungiantis daugiau nei 900 darbuotojų, pradėjo originaliomis akcijomis – nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios ant pastato buvo ištiesę rekordinio dydžio trispalvę, o su ja, skambant miesto himnui, bendrai sudalyvauta ir nuotaikingose sulėktuvėse  „Susivienykime gyva širdimi“.

Beje, didžiausias darbdavys Pietų Lietuvoje į savo komandą norėtų priimti net 3 skyrių vadovus - Vaikų ligų skyriaus vedėją-gydytoją, Sveikatos statistikos skyriaus vedėją, Vidaus ligų 2-ojo skyriaus vedėją-vidaus ligų gydytoją, o taip pat Sveikatos priežiūros specialistą-ortopedą.


Komentarai

4
Komentuoti
AS2018-09-20
TAI LABAI GRAZU KAD NEPAMIRSTA S KUDYRKOS IR MINI TIK AR VISI DABARTINIAI GYD TAIP DIRBA KAIP DIRBO KUDIRKA KARPOVA KOREVA
Hmm2018-09-20
Pritariu Nijolei, irgi asmenines patirties nekokios turejau.
Nijolė LM2018-09-19
Medikai

Išmokti nustatyti ligas kad nereikėtų vesti į Kauną.Tada švęskit.
A/lytiškis2018-09-19
Gražiai sugalvota. šaunuoliai
traffix.lt