1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusPolitika
2018 Rugsėjo 18d.
2

Administracijos vadovo pavaduotoja - atleista, konservatorių frakciją papildė A. Jaruševičius, esąs „nupirktas“ nesutiko tik A. Švirmickas

titleUž S. Peštenienės atleidimą balsavo 14 iš 27 miesto politikų, tai yra visa naujoji miesto tarybos dauguma. Iš likusių 13 politikų 2 į posėdį neatvyko, o kiti balsuoti atsisakė

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius miesto tarybą sukvietė į specialųjį posėdį, kurio dienotvarkėje buvo vienintelis klausimas – „Dėl Silvijos Peštenienės atleidimo iš Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų“.

„Užsiregistravo 20”, - suskaičiavo V. Grigaravičius, pranešęs, kad dalyvauti posėdyje negalės Sigitas Leonavičius ir Danutė Remeikienė.

„Pamėginame dar kartą“, - pakvietė meras, po naujos registracijos jau apsireiškė daugiau tarybos narių. Po trečio mėginimo pavyko suskaičiuoti, kad specialiame posėdyje dalyvauja 24 politikai.

Prieš posėdį pranešimą perskaitė tarybos narys konservatorius Povilas Labukas ir įvardijo naujos sudėties konservatorių frakciją, kurią anksčiau sudarė Vytas Jazepčikas, Andrius Jučas, Povilas Labukas, o nuo šiol dirbs ir buvęs „Alytaus pilietis“ Aurelijus Jaruševičius.

V. Grigaravičius prieš posėdį priminė, kad po rinkimų derantis su konservatorių partijos nariais,  kurie „pakliuvo“ į tarybą, 2015 m. jiems buvo patikėtas miesto administracijos direktoriaus pavaduotojos postas, kurį tuomet užėmė konservatorė S. Peštenienė.

„Priekaištų dėl darbo neturim“, - apie S. Peštenienės darbą savivaldybės administracijoje atsiliepė V. Grigaravičius, konservatoriaus priminęs, kad „tuometiniai koalicijos partneriai balsavo kitaip negu dauguma, koalicijos susitarimą sulaužė, todėl S. Peštenienė turėtų būti atleista“.

„Ar jums reikia profesionalių, ar tik lojalių žmonių?“, - teiravosi tarybos socialdemokratas, kandidatas į mero postą Nerijus Cesiulis.

„Mes Silvijai siūlom kitas pareigas“, - prakalbo meras.  

„Iš kur jūs gavote duomenis, kaip mes balsavome, balsavimas gi buvo slaptas?“, - slaptų duomenų išviešinimu stebėjosi A. Jučas, negirdėjęs, kad konservatoriai patys būtų išėję iš daugumos, jog apie tai buvę perspėti ir pasiskelbę opozicija.

„Mere, kaip jūs sužinojote, kaip konservatoriai balsavo liepą?“, - balsavusių už interpeliaciją vicemerams Valei Gibienei ir Tautvydui Tamulevičiui slaptų duomenų išviešinimu domėjosi buvęs miesto meras, socialdemokratas J. Krasnickas.

„Jūs, savivaldybės transportu asmeniniams tikslams naudojęsis 3 metus - nesiruošiat atsistatydinti“, – klausė tarybos „Už Alytų“ frakcijos narys Tomas Pačėsas.

„Nesiruošiu“, - be komentarų atsakė V. Grigaravičius. Tarybos nariai taip pat norėjo sužinoti, ar iki kadencijos likus pusmečiui, į S. Peštenienės vietą bus priimtas naujas specialistas, tačiau meras visiems siūlė šių žinių palaukti.

T. Tamulevičius priminė, kad S. Peštenienė, pasitraukusi į posto, galėtų dirbti kaip miesto tarybos narė ir pakeisti mažiau balsų taryboje turintį konservatorių, tačiau į tai konservatoriai, o tarp jų - ir mažiausia rinkėjų balsų surinkęs frakcijos narys P. Labukas, nesureagavo.

Atleidžiamą S. Peštenienę palaikė, aistras tarp politikų pakaitino I Alytaus bendruomenės atstovas, Piliakalnio progimnazijos mokinių tėvų klubo narys Dalius Sinkevičius. Į jo pasisakymą sureagavo kitas dešiniakrančiame Alytuje registruotas miesto tarybos liberalas Arvydas Švirmickas. Pastarasis siūlė atkreipti dėmesį į D. Sinkevičiaus žodžius „ar jūs nematote, kad spaudoma į jus, kad sprendimai priimami kažkieno žmonių labui, ar nematote, kad perkama viskas?“. Esą, viskas taip ir yra - A. Švirmicką ramino ir naujai „fraktuotasis“ konservatorius A. Jaruševičius, ir socdemas J. Krasnickas, o visi kiti tarybos nariai, taip pat apkaltinti „nupirkimu“, savo minėjimui ne itin maloniame kontekste, ištvermingai pratylėjo.

S. Peštenienę palikti savo poste prašė ir daugiau neabejingų alytiškių - Kristina Dudonytė, Lina Sosunovičienė.

„Socialdemokratai balsavime nedalyvaus – pareiškė N. Cesiulis.

„Frakcija „Už Alytų“ balsavime nedalyvaus“, - pranešė Valius Micevičius.

„Konservatoriai nedalyvaus“, - atsisakymą balsuoti pareiškė ir P. Labukas.

Nerijus Jauneika, vadovavęs balsų skaičiavimo komisijai, pranešė, kad buvo išduota 14 biuletenių, už S. Peštenienės atleidimą balsavo tiek pat politikų. Tai - visa naujoji miesto tarybos dauguma.


Komentarai

2
Komentuoti
Salvijus2018-09-18
O gal paskelbkime Silviją šventąja? nesuprantu, tai kodėl jos kandidate į merus neiškėlė jei tokia barbė devyndarbė ir paguodžianti ir tatata
Logiška2018-09-18
kad kažkuris iš dabartinių konservatorių turi grąžinti užleistą tarybos nario vietą
traffix.lt