1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaPolitika
2018 Rugsėjo 18d.
3

Alytaus konservatoriai: partijos turi grįsti savo veiklą atviros bendruomenės principu

titleA. Jaruševičius ir P. Labukas

Jau kitais metais vyksiantiems prezidento rinkimams Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai savo kandidatą kels po įgyvendintų išankstinių vidinių rinkimų, kuriuose pirmą kartą Lietuvos politinių partijų istorijoje partijos kandidatas bus išrinktas balsuojant ir partijai nepriklausantiems nariams.

Kiekvienas Lietuvos gyventojas, kuriam yra artimos TS-LKD vertybės ir priimtinos TS-LKD kandidatų vizijos, galės savo mieste veikiančiame TS-LKD skyriaus organizuojamame partijos kandidato į prezidentus rinkimuose išreikšti savo apsisprendimą remiant vieną ar kitą iškeltą kandidatą. Vykusiame TS-LKD Alytaus miesto skyriaus visuotiniame susirinkime buvo iškeltos Ingridos Šimonytės, Audroniaus Ažubalio, Gitano Nausėdos, Žygimanto Pavilionio, Vygaudo Ušacko bei Laimos Liucijos Andrikienės kandidatūros. Atitinkamai, Lietuvoje didžiausio skyrių palaikymo sulaukė Ingrida Šimonytė, kurią iškėlė 37 skyriai. Toliau rikiuojasi aktyvų pasirengimo prezidentinės kampanijas ciklą pradėję Gitanas Nausėda ir Vygaudas Ušackas.

Kad šiemet TS-LKD skyriai visoje Lietuvoje vykdo atvirą politiką ne tik pasirengimo prezidento rinkimams etape, bet ir pasirengime savivaldos rinkimams, įrodo atviri ne tik iš TS-LKD narių formuojami kandidatų į miestų tarybas sąrašai. Tokį telkiantį įvairių sričių profesionalų, norinčių kurti savo miestą, sąrašą formuoja ir TS-LKD Alytaus miesto skyrius. Pirmieji prisidėję prie formuojamo sąrašo kaip nepartiniai kandidatai – Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Aurelijus Jaruševičius ir Alytuje dirbantis chirurgas Svajūnas Žukauskas. Taip pat Aurelijus Jaruševičius vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje prisijungė ir prie Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos.

„Man visuomet patiko atvira politika, o TS-LKD ne tik atsinaujino, tačiau ir tapo atviresnė visiems, sudarydama galimybes įgyvendinti savo idėjas, net ir nesant partijos nariu. Šiuo metu tai bene vienintelė tradicinė politinė jėga, su kuria matau bendro darbo perspektyvas.

Su konservatorių frakcijos nariais dauguma klausimų Taryboje rasdavome bendrą sutarimą ir gebėdavome priimti sprendimus, o svarbiausia – įrodėme galintys pasitikėti vieni kitais net ir sudėtingiausiose politinėse situacijose. Prisijungimas prie TS-LKD frakcijos ir bendras darbas Taryboje yra logiška sprendimo tąsa, sustiprinanti esamas politines pozicijas ir sudaranti galimybes dar tvirčiau atstovauti bendruomenę“ – savo dalyvavimą TS-LKD rinkimų sąraše ir prisijungimą prie TS-LKD frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje komentavo Aurelijus Jaruševičius.

Atviro savivaldos rinkimų sąrašo formavimo pradžią ir pasikeitimą Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje TS-LKD Alytaus miesto skyriaus ir TS-LKD frakcijos pirmininkas Alytaus miesto savivaldybės taryboje Povilas Labukas įvardino kaip įrodymą, kad bendruomenės atvirumas ir telkimas yra svarbus, paskatinant galinčius savo darbu ir žiniomis prisidėti prie Alytaus bendruomenės stiprinimo. „Šiandien matome jau ir pirmuosius mūsų atviros politikos rezultatus“ – pasidžiaugė Povilas Labukas.

 


Komentarai

3
Komentuoti
Rinkėja2018-09-19
Stebiu šių dienų įvykius. Ką matau, tai perkamų ir parduodamų politikų pasirodymą. O jau ir pats laikas jiems pasirodyti, juk už pusės metų rinkimai. Mums rinkėjams svarbu matyti, koks politikas besikeičiančių daugumų ar politinių interesų bus ir ateityje nuperkamas. Konservatorių frakcijoje, nors iki šių įvykių jų simpatikė nebuvau, matau nenuperkamus politikus, kuriais nepamanipuliuosi bandymais šantažuoti. Tik pasigendu aktyvesnio ,,auksinių balselių'' grąžinusių vicemerus tarpusavio susitarimų viešinimo. Miestas mažas, dalis to, kas vyksta, ir mus pasiekia, bet juk jūs esate ten, iš kur viskas tikrai geriau matyti. Jūs privalote apie tai irgi kalbėti.
To2018-09-18
To Labuko niekas nerinko i miesto taryba, jis ten pateko kaip sekantis sarase , kazkam ten atsisakius. Jei jau taip gaila Pestenienes tegul ji gryzta i taryba o jis traukiasi is tarybos.
Miesčionis2018-09-18
Gražiai viskas surašyta. Bet neįtikina.
traffix.lt