2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusĮdomuVerslasVideoreportažaiŠvietimasSveikata
2018 Rugsėjo 13d.
4

Sveiki mokyklų valgiai skanūs ne visiems: nuo „bado“ gelbėja greitas maistas (©️ VIDEOREPORTAŽAS)

title

Rugsėjį į mokyklas grįžę moksleiviai valgyklose rado ne tik naujų patiekalų, bet ir pasikeitusio skonio senųjų. Dabar kepsniuose mažiau druskos, padažų, valgyklos turi konvekcines krosneles, kuriose gaminamas maistas sveikesnis nei iki tol čirškintas aliejuje.

Šie pasikeitimai tai - Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas, kaip turi būti gaminams maistas švietimo įstaigų valgyklose. Ministerija išleido Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašą, kuris labai tiksliai apibrėžė, kokie produktai rekomenduotini, kokie - ne. Nurodymai įsigaliojo nuo mokslo metų pradžios.

„Nuo šiol sumažintas cukraus kiekis tai atininkamai maitinimo įstaigos  užsakydamos produktus žiūri į jo kiekį, kad ir toje pat duonoje, arbatoje ar sultyse. Tai kas pasikeitė akivaizdžiai – ant stalo nėra padėta druskos, bet yra padėta virinto vandens taip kaip rekomenduotina pagal šį aprašą. Pavyzdžiui keptas, rūkytas nerekomenduotina“, - apie pasikeitimus sakė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė.

Jei dar iki vasaros atostogų gamintą „Kijevo kotletą“ mielai pirko Jotvingių gimnazistai, tai pasak šios mokymo įstaigos mokinių prezidento Edvinas  Česnulio, dabar sveikai gamintą patiekalą renkasi vos trečdalis. Priežastis - kitas skonis.

Supratę, kad maistas nors ir sveikesnis, tačiau ne toks skanus - dalis moksleivių patraukė į šalia mokyklų esančias parduotuves, kas spėja – į kavines. Per ilgąją pertrauką Dzūkijos mokyklos mokiniai „užgula" šalia esančią „Iki“ parduotuvę, o Adolfo  Ramanausko-Vanago gimnazistai – ikiuką („Porą“) miesto centre.

Pirmame Alytuje, Klevų gatvėje, veikianti kavinė netgi informavo, kad savo meniu formuoja pagal klientų pomėgius, tad, „skirtingai nei mokymo įstaigų valgyklos, niekieno skrandžių neauklės“.

„Daugelis mokinių buvo pripratę valgyti patiekalus su padažais, kokius valgo ir namuose. Todėl pradėjus mažiau naudoti druskos ar padažų, patiekalo skonis ne toks koks buvo. Manau, kad pertvarkyti maitinimo tvarką reikia palaipsniui pradedant nuo darželio, kad vaikai priprastų. Dalis besimokančių mūsų gimnazijoje jau pilnamečiai, todėl keisti jų įpročius - sunku", - sakė E. Česnulis.

Anot Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos R. Ališauskienės, vaikai neturėtų palikti mokyklos ugdymo proceso metu, valgyti mokykloje. Komisija, išvykusi tikrinti ugdymo įstaigų, koks maistas tiekiamas vaikams, kaip švietimo įstaigos pasiruošusios mokslo metams - išvadas pateiks per rugsėjį.


Naujausios žinios

Komentarai

4
Komentuoti
Urtė2018-09-19
Kuo bloga bandelė ar kebabas. Tuo, kad kažkokiai Bogušienei trukdo daryti bizniuką iš savo knygelių tik už 180 euriukų?
ona2018-09-16
labai linksmai atrodo ,kada pertrauku metu putinu mokinukai skuodzia vieni i norfa ,kiti link maksimos ir grizta su vadinamu nesveiku maistu;gudresniems ir picas pristato transportu po mokyklos langais;
Jo2018-09-12
Taip pat" Žuvinte" esančią kepyklėlę atakuoja mokiniai, perka bandeles.
Rc2018-09-12
Vakar, pietų metu, ėjau pėsčųjų takuro Katalikišką mokyklą. Prie šalia tako naujai įrengtus treniruoklius prisitraukimus, niekieno neverčiami, darė trys vaikinukai. Tou tarpu visi kiti, tuo metu kaip tik pareidinėjo iš prekybos centro su bandelėmis ir kebabais rankose. Kas nori, žino ką pasirinkti, ir jokie draudimai tam neturi įtakos.
traffix.lt