2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusAlytaus rajonasEismasVerslasAktualijosTransportas
2018 Rugsėjo 11d.
4

Pasikeitę transporto tvarkaraščiai Alytuje – be „bankrutavusių" stotelių ir su išmaniais kodais

titleNuotraukų galerijaKeleivių patogumui stotelėse iškabintuose grafikų lipdukuose jau galime rasti ir išmaniuosius QR kodus. Jie gali būti nuskaitomi specialia mobilia aplikacija. Telefonu nuskaičius QR kodą, atveriama konkrečios stotelės svetainės nuoroda su konkrečiais stotelės viešojo transporto maršrutų grafikų laikaisAlytausgidas.lt nuotr.

Dar visai neseniai Alytaus miesto maršrutinių autobusų grafikai plėvesavo tarsi burės arba jų reikėjo ieškoti „su žiburiu“, dabar jie – jau tvarkingi ir netgi šiuolaikiški, su QR (angl. - Quick response) greitojo atsakymo kodais.

Pasikeitė ir kai kurių stotelių pavadinimai. Įrengta nauja viešojo transporto stotelė „Bažnyčia" ties Alytaus Švč. mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčia Jurgiškių gatvėje.

Pailgintos į I Alytų vežančių 8, 10, 10A, 13 ir 13A viešojo transporto maršrutų trasos iki Miškininkų gatvės. Perkeltos AB „Alytaus chemija" stotelės.

Pakeisti seni autobusų stotelių pavadinimai. Pavyzdžiui bankrutavusios įmonės „Alytaus mėsa“ stotelė pervadinta į „Verslo kaimelį". I Alytuje buvusi „Mokyklos" stotelė į „Pirmojo Alytaus aikštė", „Miesto parkas" - į „Miesto sodas", taip pat bankrutavusio „Medvilnės kombinato" vardu pavadinta stotelė pervardinta į „Siuvykla" ir pan.

Su vežėjais suderinti viešojo transporto maršrutų grafikų laikai, jie kabinami stotelėse, kurių Alytuje – 130.

„Pirmame etape su 15-a vežėjų suderinta 10 viešojo transporto autobusų maršrutų (16 maršrutų - su A arba U raidėmis), o iš viso 56 grafikų laikai skaičiuojant su savaitgaliais“, - Alytausgidas.lt naujienų portalui patvirtino VšĮ „Alytaus infrastruktūra" viešojo transporto administravimo skyriaus vadovė Diana Klimenkienė.  Pasak jos, buvo sulaukiama nemažai gyventojų skundų, prašymų bei pastabų dėl viešojo transporto grafikų nesilaikymo, informacijos apie grafikus viešojo transporto autobusų stotelėse trūkumo ir kt.

Antrame etape iš visų viešojo transporto reisų Alytuje (1 tūkst. 106) naujai buvo suvesta 420 reisų.

Trečiame etape buvo siekiama išsiaiškinti bendrą vaizdą viešojo transporto autobusų stotelėse ir šiuo tikslu buvo atlikta visų 10 viešojo transporto autobusų maršrutų, viešojo transporto stotelių patikra (įvertinta, kur ir kokioje stotelėje būtina keisti grafiką, iškabinti naują ir kt.).
Taip pat buvo nustatytos prioritetinės stotelės kuriose skubiai turėjo būti atnaujinti ar iškabinami nauji viešojo transporto maršrutų grafikai.

Keleivių patogumui naujose stotelėse iškabintuose grafikų lipdukuose jau galime rasti ir išmaniuosius QR kodus. Jie gali būti nuskaitomi specialia mobilia aplikacija. Telefonu nuskaičius QR kodą, atveriama konkrečios stotelės svetainės nuoroda su konkrečiais stotelės viešojo transporto maršrutų grafikų laikais.

„Labai džiugu ir gera žinia ta, kad sumažėjo miesto gyventojų nusiskundimų. Dabar daugiau skambučių sulaukiame dėl Alytaus rajono savivaldybės maršrutinių autobusų eismo grafikų“, - pastebėjo D. Klimenkienė.

Pastebėjus maršruto aptarnavimo pažeidimų, prašome pranešti Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui tel. (8 315) 55 128. Dėl informacijos apie grafikus konkrečiose stotelėse galima kreiptis į „Alytaus infrastruktūrą“  - tel. (8 315) 52 541.

Fotogalerija

  • Naujoji stotelė Jurgiškių gatvėje. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Ekstremalusis maršrutas atnaujinama gatve. Naujoji g. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Laukimo paviljono laukiama Jotvingių gatvėje. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Laikimo paviljonas prie Alytaus ligoninės. Alytausgidas.lt nuotr.
  • Tvarkaraščių Alytuje būta ir tokių - skrajojančių, beveik burinių... Alytausgidas.lt nuotr.

Komentarai

4
Komentuoti
onute2018-09-14
Savaitgaliais autobusų reikia laukti po val. Ar negalima naujų maršrutų paleisti santaikos gatve ,taip pat nuo chemijos iki siuvimo fabriko ,nes į darbą reikia važiuoti dviem autobusais
Krepšinio kamuolys2018-09-11
Kas iš to, jeigu savaitgaliais nesilaiko grafiko. Ka ten nesilaiko, isvis neatvaziuoja, sekmadieni tai ypac jauciama, ne karta teko laukti be reikalo. Aciu jums labai uz toki vaziavima. Geriau peskom vaiksciosiu.
Alytiškė2018-09-11
Įdomu kada bus padorūs maršrutiniai autobusai , imkit pavyzdį iš Druskininkų .
Vartotojas2018-09-10
Tiesiog įdomu, ar savaitgaliais mikriukai ir toliau darbą baigs 18.00?
traffix.lt