-7 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
AlytusĮdomuTransportasPolitika
2018 Rugsėjo 6d.
0

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija: V. Grigaravičius ir T. Stupuris pažeidė įstatymą

titleVyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad Alytaus miesto meras V. Grigaravičius bei savivaldybei priklausančio Alytaus sporto ir rekreacijos centro direktorius T. Stupuris tarnybiniu transportu naudojosi netarnybinei veiklaiAsociatyvi nuotrauka

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rugsėjo 5 dienos posėdyje priėmė 2 sprendimus, kurie susiję su Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų, nuostatų pažeidimais Alytaus mieste.  

VTEK nustatė, kad Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius tarnybiniu transportu pasinaudojo netarnybinei veiklai.

Įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK nusprendė, kad meras V. Grigaravičius 2018 m. kovo 7 d. savivaldybės tarnybiniu lengvuoju automobiliu pavėžėtas į Likiškėlių kaimą, Alytaus rajone, pasinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti ir tarnybiniu automobiliu ne tarnybinei veiklai bei tokiais veiksmais pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (toliau - Įstatymas) reikalavimus. Taip pat, nesant pakankamų duomenų, įrodančių nuolatinį ir sistemingą tarnybinio automobilio naudojimo ne tarnybos reikmėms faktą, šioje aplinkybių vertinimo dalyje VTEK tyrimą dėl V. Grigaravičiaus elgesio atitikties Įstatymo nuostatoms nutraukė. 

VTEK pasiūlė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui Vytautui Jastremskui nustatyti privalomą tarnybinių automobilių kelionės lapų pildymo tvarką, numatančią tarnybinių automobilių judėjimo duomenų fiksavimą kelionės lapuose, įskaitant išvykimo ir atvykimo laiką bei detalų kelionės maršrutą, ir užtikrinti, kad visi Alytaus miesto savivaldybės administracijai priklausantys tarnybiniai automobiliai būtų tinkamai pažymėti.

VTEK taip pat nustatė, kad įstatymo nuostatas pažeidė Tomas Stupuris.

Komisija, įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes, nusprendė, kad Alytaus sporto ir rekreacijos centro (SRC) direktorius T. Stupuris, Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nustatyta tvarka ir terminais nepateikęs privačių interesų deklaracijos bei 2017 m. lapkričio 16 d., 2017 m. lapkričio 17 d. ir 2017 m. lapkričio 19 d. pasinaudojęs tarnybiniu lengvuoju automobiliu netarnybinei veiklai, pažeidė Įstatymo nuostatas.

VTEK pasiūlė Alytaus miesto savivaldybės merui V. Grigaravičiui imtis priemonių, kad Alytaus SRC direktoriaus įsakymu patvirtintos Tarnybinių automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo įstaigoje taisyklės būtų suderintos su Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatomis, panaikinant teisę įstaigos tarnybinius automobilius naudoti ne tarnybos reikmėms


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt