9 c Alytus
Šeštadienis, Rugsėjo 19d.
AlytusEismasNelaimėsVideoreportažaiTransportas
2018 Rugsėjo 5d.
2

Septyniasdešimtmetė dviratininkė partrenkta perėjoje (©️ VIDEOREPORTAŽAS)

title „Opel“ kliudė pėsčiųjų perėja dviračiu važiavusią 70-metę. Po smūgio dviratininkė krito ir galva trenkėsi į asfaltą. Kol atvyko greitosios pagalbos automobilis, pirmąją pakalbą nukentėjusiajai suteikė pro šalį važiavusi medikė. Vėliau nukentėjusioji išvežta į ligoninės priėmimo skyrių

Alytuje, Sudvajų ir Kepyklos gatvių sankryžoje, moters vairuojamas automobilis „Opel“ kliudė pėsčiųjų perėja dviračiu važiavusią 70-metę.

Po smūgio dviratininkė krito ir galva trenkėsi į asfaltą. Kol atvyko  greitosios pagalbos automobilis, pirmąją pakalbą nukentėjusiajai suteikė pro šalį važiavusi medikė. Vėliau nukentėjusioji išvežta į ligoninės priėmimo skyrių.

Prieš maždaug dvejus metus Alytaus miesto saugaus eismo komisija rekomendavo 6-ias perėjas rekomendavo pažymėti raudonomis juostomis, skirtomis dviratininkams.

Raudona juosta leidžiama važiuoti nenulipant nuo dviratės transporto priemonės, tiesa, tik įsitikinus, kad automobilių nėra. Kitu atveju dviratis turi būti vedamas.  

Deja, dalis dviratininkų įsitikinę, kad raudonai žymėtoje juostoje turi pirmumo teisę, todėl drąsiai važiuoja perėja. Preliminariais duomenimis, taip nutiko ir antradienį, kai 70-metę partrenkė automobilis.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalui patvirtino Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičienė, raudonos spalvos kelio dangos žymėjimas dviratininkams nesuteikia pirmumo teisės. Dviratininkai privalo įsitikinti, kad juos praleidžia vairuotuotojai ir tik tada važiuoti.

Vienas iš „raudonųjų takų“ projekto iniciatorių, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Aurelijus Jaruševičius teigia, kad taip žymėtos perėjos neklaidina dviratininkų, o jie, kaip ir automobilių ar motociklų vairuotojai bei pėstieji, už savo saugumą atsakingi patys.


Komentarai

2
Komentuoti
Vietinis2018-09-21
blogiausia Alytuje eismo vieta,visiškai neišspręstas klausimas ties įvažiavimais(išvažiavimais)Lidl ir centrine Jazminų turgaviete.,visą laiką išvažiuodamas į pagrindinį rizikuoji.
rita2018-09-13
kokiu kvailiu rekia būti, kad sugalvoti tokią nesąmonę. Kada įvyks panaši ar dar skaudesnė nelamė žiede prie lidl parduotuvės, tai tik laiko klausimas.Aš su siaubu prisimeni įvykį, kuomet nuo kalno atlėkė jaunas vaikinas su dviračiu, ne tik, kad nepristabdė, bet į perėję įlėkė mindamas, pro mano mašiną pralėkė centimetro artumu, jeigu būčiau kliudžius, pasekmės būtų labai skaudžios.Mačiau, kaip motera vairuojamas automobilis partrenkė dviratininką, bet greitis buvo nedidelis, tai nesusižeidė.Vairuotojui reikia žiūrėti, kaip įsukti į žiedą, dar stebėti perėja einančius pėsčiuosius, dar žiūrėk, kad koks dviratininkas mindamas nuo kalno neatlėktų, tai kiek akių reikia turėti. beje, šitas veikėjas yra vienas iš pučistų, jie aiškina, kad mažai įsiklausoma į jų pasiūlymus, tai matyt tie pasiūlymai visi tokio lygio.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė