6 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Rugsėjo 4d.
0

IV respublikiniame dramaturgų konkurse – rekordinis dalyvių skaičius

title

Alytaus miesto teatras šiemet į respublikinį dramaturgų konkursą sukvietė autorius iš visos Lietuvos. Dėl geriausiųjų vardo varžosi aštuoniolika komedijos žanro kūrinių. Tai didžiausias kiekis per visą dramaturgų konkurso istoriją. Darbus vertins ir nugalėtojus išrinks speciali šiam darbui sudaryta komisija.

Neatskiriama festivalio „Com•media" dalimi ketvirtus metus iš eilės tapo respublikinis dramaturgų konkursas. Šiemet jame dalyvauja rekordiškai daug kūrybiškų, žodį ir plunksną valdančių autorių, kurių asmenybės kol kas nėra atskleidžiamos. Remiantis dramaturgų konkursų nuostatais, konkursui pateikiami kūriniai turi būti nepublikuoti viešai, tačiau amžiaus ar kūrybinio bagažo cenzo nėra.

Alytaus miesto teatrą pasiekusių pjesių geografija plati. Komedijinio žanro kūrinių sulaukta ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, bet ir iš mažesniųjų - Biržų, Gargždų, Jurbarko, Kaišiadorių, Kupiškio rajonų. Konkurse dalyvauja ir Alytaus kūrėjai. „Žinia apie rengiamą konkursą pasiekė išeivius, sulaukėme kūrinio iš Didžiosios Britanijos“, - sako dramaturgų konkurso kuratorė Alma Purvinytė.

Komisijos nariai aštuoniolika pjesių turi įvertinti per vieną mėnesį ir iki rugsėjo pabaigos atrinkti penkis geriausius darbus. Siekiant išlaikyti konfidencialumą ir nešališkumą, komisijos narių pavardės nėra atskleidžiamos, tačiau pabrėžiama, kad joje dirba profesionalai. „Darbus vertina komisija, kurioje dirba Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, teatro kūrėjai, teatrologai, dramaturgai, lituanistai“, - sako teatro direktorė Inesa Pilvelytė. Konfidencialūs išlieka ir pateiktų kūrinių autoriai, nes komisijos nariams pateikiami konkursiniai kūriniai be jų autorių pavardžių.

„Dramaturgų dienos“ metu itin didelio dėmesio ir žiūrovų palaikymo sulaukia vykstantys skaitymai. Jų metu Alytaus miesto ir kitų teatrų aktoriai skaito į geriausiųjų penketuką patekusias, komisijos įvertintas, pjeses. Netikėtos aktorinės improvizacijos sukuria kūrybišką, atvirą bei pozityvią atmosferą, o klubas „Žalia" tą vakarą tampa ankštas nuo žmonių gausos. Skaitymų vakaro metu paskelbiami ir dovanomis bei piniginiais prizais apdovanojami I-III vietos nugalėtojai.

Tęsiant tradicijas, šiemet pradedantiems dramaturgams rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurias ves kūrybinio rašymo kursų lektorė ir kuratorė, blogo apie rašymą „(Ne)rašyk“ kūrėja Eglė Ramoškaitė, save vadinanti „rašytojų padermės tyrinėtoja, bandanti atrasti esminį rašymo geną“. Kartu su ja bus ieškoma atsakymo, kaip parašyti „kabinantį ir vežantį“ tekstą, kuris nepaskęstų informacijos sraute.

Registruotis į kūrybines dirbtuves galima jau dabar elektroniniu paštu [email protected]

„Dramaturgų diena“ vyks lapkričio 24 dieną tarptautinio teatrų festivalio „Com•media" metu.

Vida Grišmanauskienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt