18 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 5d.
DzūkijaVarėna
2018 Rugsėjo 3d.
2

Varėna įsteigė A. Ramanausko-Vanago premiją

titleA. Ramanauskas-Vanagas, kurio vardo premiją Varėnoje bus skiriama nuo šių metų, vadovavo Dzūkijos partizanams, 1949 metais su kitais partizanų vadais jis pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją

Varėnos rajono savivaldybės taryba įsteigė Adolfo Ramanausko-Vanago premiją. Ji bus skiriama skatinti laisvės idėjas ir įamžinti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą, pranešė savivaldybė.

„Siekiame, kad šio iškilaus mūsų krašto kovotojo vardas būtų plačiai minimas ne tik šiemet, bet ir kiekvienais metais. Teikdami A. Ramanausko-Vanago premiją, dar labiau įprasminsime jo atminimą“, – sakė Varėnos rajono meras Algis Kašėta.

1 tūkstančio eurų premija kasmet bus skiriama asmenims, labiausiai pasižymėjusiems už iniciatyvas ieškant ir atrandant partizanų žuvimo, palaidojimo vietas; už profesionalius sprendimus įamžinant partizanų atminimą; už jaunų žmonių patriotizmo ir pilietiškumo skatinimą ir rėmimą; už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią Lietuvos pilietiškumą ir patriotizmą, tautiškumą ir dvasines vertybes; už sukurtus literatūros, dailės, muzikos, teatro, kino kūrinius, skatinančius visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę, istorinę atmintį, skiepijančius meilę ir ištikimybę Lietuvai.

Į premiją galės pretenduoti Lietuvos ir užsienio piliečiai, bendruomenės, asociacijos ir kiti fiziniai ar juridiniai asmenys, atitinkantys premijos nuostatų reikalavimus. Asmenį, kuriam bus skiriama premija, išrinks mero potvarkiu sudaryta A. Ramanausko-Vanago premijos kandidatų vertinimo komisija. Premija tam pačiam asmeniui galės būti skiriama ne anksčiau kaip po 5 metų.

Pirmąją premiją planuojama įteikti lapkričio 29–ąją, A. Ramanausko-Vanago žūties dieną. Kitais metais premija bus teikiama gegužės mėnesį, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Varėnoje arba Merkinėje. A. Ramanauskas-Vanagas vadovavo Dzūkijos partizanams, 1949 metais su kitais partizanų vadais jis pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją.

Ginkluota kova dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vyko nuo 1944 iki 1953 metų, ją skatino okupacinės sovietų valdžios vykdomos represijos, trėmimai į Sibirą. A. Ramanauskas-Vanagas buvo suimtas 1956 metais, sovietų žiauriai kankintas, o kitais metais jam įvykdyta mirties bausmė.

Partizano vado palaikai kapinėse Vilniuje atrasti ir identifikuoti šiemet, rudenį vyks iškilmingas jų perlaidojimas.


Komentarai

2
Komentuoti
Dar2018-09-03
O ka daryt toms seimoms kur sie banditai issaude netik tevus bet ir vaikus ir kudikius?
vyte2018-09-03
tiksliau BANDITO PREMIJA
traffix.lt