0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Laisvalaikis ir kultūraJaunimasŠvietimas
2018 Rugpjūčio 30d.
0

Penkiasdešimtam pasirodymui tarptautiniuose festivaliuose besirengiantis „Tarškutis“ kviečia naujokus

titleNuotraukų galerijaAtėjo nauji mokslo metai. „Tarškutis“ laukia jubiliejinio 50-ojo dainų ir šokių ansamblio pasirodymo tarptautiniuose festivaliuose, po prieš tai - rugsėjo 3-6 dienomis 13-18 val. AJC (301 kabinete) - visų, mažų ir didelių, vaikų ir tėvelių, kuriems liaudies muzika ir šokis virpina širdis

Alytaus jaunimo centro (AJC) dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ muzikantai ir šokėjai kartu su vadovais Rima Moisejenkiene, Dalia Romanova ir Leonidu Moisejenka išvyko atstovauti Lietuvai tarptautiniame folkloro festivalyje kaimyninėje Lenkijoje.

Pulavų mieste vyko tarptautinis folkloro festivalis „World wide“, sukvietęs į būrį ukrainiečius, serbus, bulgarus, turkus, brazilus, lenkus, lietuvius bei du meksikiečių ansamblius. Dainų ir šokių ansambliui „Tarškutis“ tai buvo 45-asis tarptautinis folkloro festivalis, o Lenkijoje koncertuota 6-ąjį kartą.

Pulavai – miestas pietryčių Lenkijoje, apie 50 km į šiaurės vakarus nuo vaivadijos sostinės Liublino. Miestas įsikūręs prie Vyslos ir Kuruvkos upių. Festivalio organizatoriai turėjo įdėti daug pastangų, kad festivalis vyktų sklandžiai ir  turiningai. Jiems padėjo didelis būrys savanorių, kurie visą laiką stengėsi padėti kolektyvams spręsti iškilusias problemas, lydėjo į koncertus, ekskursijas.

Per 10 dienų aplankėme ir koncertavome skirtinguose miestuose: Liubline, Pulavuose, Zamostėje, Poniatowo. Apsilankėme ir koncertavome Trojanovo iliuzijų parke, Trzcianki magijos soduose. Vieną dieną praleidome sostinėje Varšuvoje, kurioje gidė įdomiai papasakojo apie įžymius žmones, pastatus, istoriją. Stebėjome sargybos pasikeitimą prie nežinomo kareivio kapo.

Lankydamiesi Zamostės mieste išgirdome miesto atsiradimo XVI istoriją, sužinojome apie jo įkūrėją Janą Zamoiskį, kuris padedamas italų architekto Bernardo Morando iš Padujos sukūrė tobulą miestą. Įdomus faktas, kad per II pasaulinį karą vokiečiai šio miesto negriovė, nes jis jiems pasirodė idealus gyvenimui. Mieste išlikę vieninteliai iš 7-ių gynybiniai fortai priminė kovas su totoriais, kuriems taip ir nepavyko jų pralaužti. Zamostės renesanso stiliaus senamiestis nuo 1992 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Visi festivalio dalyviai gyvenome vienoje mokykloje, tad sugrįžę po koncertų turėjome laiko artimiau susipažinti, pamuzikuoti, pašokti. Festivalio uždarymo dieną lietuvaičiai su meksikiečiais pateikė visiems siurprizą – dainą, kurią pritariant gitara meksikiečiui Chosue, „Tarškučio“ muzikantėms Silvijai Žukaitytei, Miglei Juškevičiūtei, Justinai Civinskaitei, Robertinai Jasionytei, Gintarei Kazlauskaitei, Svajai Romanovaitei, Inetai Pikūnaitei atliko meksikietė dainininkė Marisa.

Dainą papuošė bendras  meksikiečių merginų ir lietuvaičių vaikinų šokis. O ar įmanoma Lenkijoje nešokti jų tradicinio šokio polonezo? Tikrai ne. Visi festivalio dalyviai mokėsi šio iškilmingo šokio žingsnelius ir judesius. Festivalyje dalyvavo komisijos atrinkti kolektyvai, tad visi savaip žavėjo žiūrovus.

Stebino tautinių kostiumų spalvingumas ir įvairovė, šokių judesiai, ritmai, temperamentas, muzikos instrumenai.

Kaip visuomet žiūrovus užsienyje sužavi lietuviškas tradicinis instrumentas – skrabalai. Žiūrovai ir dalyviai stebėjosi „tarškučių“ amžiumi. Net 4 muzikantai dalyvavo tik 9-erių metų. Visus sužavėjo mažasis Augustinas Klemanskis, kuris kiekvieną kūrinį atlikdavo vis kitu instrumentu. Vieni kalbino, kiti prašė su juo nusifotografuoti, o drąsiausios merginos jį ir išbučiavo.

Po tokio šilto bendravimo buvo labai sunku skirtis su naujais draugais, todėl ašarų upeliai tekėjo mūsų visų skruostais. Sutarėme, kad būtinai dar susitiksime jeigu ne sekančiame festivalyje, tai kažkur kitur šiame dideliame ir kartu mažame pasaulyje.

Prabėgo vasara taip greitai, kad nepastebėjome, kad atėjo nauji mokslo metai. Laukia nauji kūriniai, nauji „Tarškučio“ nariai, nauji festivaliai ir renginiai, tarp jų - ir jubiliejinis 50-asis dainų ir šokių ansamblio pasirodymas tarptautiniuose festivaliuose. Laukiame visų, mažų ir didelių, vaikų ir tėvelių, kuriems liaudies muzika ir šokis virpina širdis rugsėjo 3-6 dienomis 13-18 val. AJC (301 kabinete).

AJC dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ meno vadovė Rima Moisejenkienė

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt