4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
AlytusĮdomuVideoreportažaiPolitika
2018 Rugpjūčio 30d.
21

Istoriniame Alytaus miesto tarybos posėdyje išrinkti nauji seni vicemerai V. Gibienė ir T. Tamulevičius (VIDEOĮRAŠAS. ATNAUJINTA)

titleT. Tamulevičius (nuotraukoje) ir V. Gibienė nuo šiol - vėl pareigas einantys Alytaus miesto savivaldybės mero V. Grigaravičiaus pavaduotojaiZenono Šilinsko nuotr.

Alytaus miesto savivaldybės 8 tarybos 47 posėdis pateks į istoriją. Pirmą kartą Dzūkijos sostinės naujųjų laikų savivaldos istorijoje į vicemerų postus pasiūlyti tie patys asmenys, kurie buvo atstatydinti.

Liepos 20 d. tarybos narių balsų dauguma atstatydinti vicemerai Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius vėl siūlomi į mero pavaduotojų pareigas.

ATNAUJINTA

Rugpjūčio 30-osios posėdis prasidėjo miesto tarybos narių registracija.

Iš 27 politikų atvyko 26. Buvęs Alytaus miesto meras, socialdemokratas, vienas iš opozicijos lyderių Jurgis Krasnickas pranešė, kad posėdyje nedalyvaus.

Interpeliaciją vicemerams liepą pasirašęs miesto tarybos narys, liberalas Saulius Janulevičius šiame posėdyje perslkaitė savo politinį pareiškimą, kurio esmė - išstojimas iš Alytaus miesto savivaldybės tarybos liberalų frakcijos.

Miesto tarys, socialdemokratas Henrikas Šivokas perskaitė pareiškimą dėl nepakankamo miesto sporto komandų, klubų finansavimo.

„Aš jais pasitikiu, kviečiu pasitikėti ir jus“, - ragino meras Vytautas Grigaravičius. Jis savo įžanginėje kalboje minėjo, kad „savivaldybė - ne smėlio dežė, ne vieta žaisti politinius žaidimus".

Meras taip pat pastebėjo, kad dėl V. Gibienės ir T. Tamulevičiaus sugrąžinimo į vicemerų pareigas savivaldybėn jau kreipėsi  daug miestelėnų, pateikę 1 tūkst. parašų.

V. Grigaravičius taip pat įvardijo, kad galimai dėl vicemerų atstatydinimo liepą ir Alytaus pasitraukiančios pareiškė 2 užsienio kapitalo įmonės.

Savo nuomone prieš balsavimą dėl V. Gibienės sugrąžinimo į pareigas pasidalino Tomas Pačėsas. Jis prašė įvardinti konkrečius nuveiktus vicemerų darbus ir prašė paaiškinimų. „Užeikite pas mane į kabinetą, paaiškinsiu“, - atsakė V. Grigaravičius.

Tarybos narys, konservatorius Andrius Jučas pageidavo vicemerų prisistatyti.

V. Gibienė papasakojo, kad dabar yra pats laikas dirbti su Vyriausybe, o į kitus klausimus sakė atsakysianti pagal pageidavimus.

Tarybos narys, konservatorius Vytas Jazepčikas V. Gibienės teiravosi dėl jos nuveiktų ir būsimų darbų švietimo srityje. Politikės teigimu, miesto mokyklų pertvarka nebuvo įgyvendinta, tačiau tam pasipriešino bendruomenė, daug dėmesio skirta socialinėms, sveikatos, gydymo sritims.

„Kaip jūs jaučiatės ignoruodami miesto tarybos sprendimą, kuriuo vicemerai buvo atstatydinti, o lentelės su pareigomis ant jų kabinetų durų kabo iki pat dabar?“, - mero ir V. Gibienės teiravosi miesto tarybos ir frakcijos „Už Alytų“ narys Sigitas Leonavičius.

„Alytaus piliečių“ frakcijos narys Virginijus Jarušas, nedalyvavęs interpeliacija pasibaigusiame tarybos posėdyje liepą vicemerės teiravosi, ko trūksta geram, kokybiškam tolesniam darbui vicemerams priklausančiose srityse.

Patarimo, kaip balsuoti, V. Gibienės teiravosi tarybos narys, socialdemokratas Nerijus Cesiulis, teiravęsis galimybės dėl miesto reikalų bendradarbiauti nepriklausomai nuo to, kokiai frakcijai, partijai politikai priklauso. Politikas taip pat teiravosi, kokios kitos kandidatūros būtų siūlomos į vicemerų postus, jeigu V. Gibienės ir T. Tamulevičiaus personalijos nebūtų patvirtintos.

Valius Micevičius iš „Už Alytų“ klausė V. Gibienės, ar ji prisiima atsakomybę už neįvykusią švietimo tinklo pertvarką. Politikė buvo linkusi atsakomybe dalintis su visais kitais miesto tarybos nariais.

Nepriklausomas miesto tarybos narys, buvęs „Alytaus pilietis“ Aurelijus Jaruševičius patikslino, kad švietimo tinklo pertvarka tinkamai nebuvo patvirtinta ir miesto taryboje bei klausė, kas už tai turėtų būti atsakingas.

Tarybos narys, konservatorius Povilas Labukas taip pat lietė švietimo pertvarkos piktžaizdę mieste.

Alytaus miesto gyventojas, vienas iš „Alytaus piliečių“ judėjimo kūrėjų ir rėmėjų, Alytaus centro bendruomenės vadovas Linas Jakštonis priminė, kad dėl V. Gibienės ir T. Tamulevičiaus sugrąžinimo į vicemerų postus pasirašė daugiau nei 1 tūkst. 200 gyventojų. Tiesa, gyventojų peticija oficialiai nebuvo priimta Alytaus miesto savivaldybės peticijų komisijoje,

Daugiabučio namo savininkų bendrijos Vingio g. 27 vadovė Alma Šėperienė vicemerus liepą atstatydinusius miesto politikus pavadino „pučistais“, o daugiausia dėmesio skyrė A. Jaruševičiui, kuriam, pasak jos, „už komentarus feisbuke algą moka jo darbovietė „Alytaus butų ūkis“.

Tarybos posėdyje pasisakė ir Alytaus mieste, rajone dirbantys verslininkai Audrius Dailidonis, Gediminas Jegelevičius.

26-iems iš 26-ių politikų pritarus buvo patvirtinti slapto balsavimo protokolai.

Balsavimui dėl V. Gibienės kandidatūros į vicemerės postą buvo skirta 20 minučių.

V. Grigaravičius, V. Gibienė ir T. Tamulevičius balsavo ne kartu. Pirmas tai padarė meras, po to - V. Gibienė, o vienas paskutiniųjų - T. Tamulevičius.

Balsų skaičiavimo komisija patvirtino, už naujos senos vicemerės V. Gibienės skyrimą balsavo 14 politikų, prieš buvo 12.

Svarstant T. Tamulevičiaus kandidatūrą A. Jaruševičius klausė, nuo kada Alytaus miesto prioritetas yra gatvių asfaltavimas, primygtinai siūlydamas atkreipti dėmesį į pasenusius, sunkiai ir lėtai atnaujinamus tualetus vaikų darželiuose.

S. Leonavičius klausė, kada bus atstatyti „Alytaus piliečių“ iniciatyva nugriauti miesto riboženkliai ir kada vyks geležinkelio Alytus-Vilnius atidarymas, ar bus spėta tai padaryti dar šios kadencijos metu. T. Tamulevičius atsakė, kad naujasis geležinkelis priklausys ir nuo Alytaus aerodromo plėtros krypčių, tačiau patikino, kad geresnis susisiekimas su VIlniumi ar Kaunu - ne šios kadencijos, o artimiausio dešimtmečio perspektyva.

T. Tamulevičiui netrūko klausimų ir pastabų, viena jų - A. Jučo klausimas dėl miesto biudžeto pinigų „išvažiavimo“ iš Alytaus. „Net neįsivaizduoju“, - atsakymo neturėjo kandidatas, patikslinęs, kad beveik visus viešuosius pirkimus laimi vietos bendrovės.

„Kiek sąžiningą konkurenciją įtakoja savos, miesto biudžeto bendrovės „Alytaus infrastruktūros“ dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose, šienavimo ir daugelio darbų patikėjimas jai?“, - klausė A. Jaruševičius.

Dėl T. Tamulevičiaus kandidatūros taip pat pasisakė verslininkas A. Dailidonis, įvardindamas Pramonės parko ir kitas investicijų pritraukimo į Alytų aktualijas.

Slaptam balsavimui už T. Tamulevičiaus kandidatūrą taip pat buvo skirta 20 min.

„Pats laikas pabaigti senuosius darbus ir pakloti pagrindus naujiems“, - po sugrįžimo į pareigas Alytausgidas.lt naujienų portalui sakė vicemerė V. Gibienė, kuri džiaugėsi stipria nauja koalicija.

„Tu pamiršai, kad tave atleido?“, - artimųjų klausimus dėl nesumažėjusio užimtumo savivaldybėje tarp liepos 20-osios ir rugpjūčio 30-osios prisiminė paskutinį vasaros ketvirtadienį į pareigas grąžinta vicemerė.

Kaip ir V. Gibienės atveju, T. Tamulevičius į vicemero pareigas buvo grąžintas ta pačia balsų persvara - 14-ai politikų pritarus ir 12-ai prieštaraujant.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalui po sugrąžinimo į pareigas sakė T. Tamulevičius, pasitikėjimas - smagu.  Naujas senas vicemeras pasidžiaugė, kad naujoji didžioji dauguma, kurią dabar sudaro 14 politikų, pasirodė stipresnė už didžiąją buvusią daugumą su 23 tarybos nariais.

„Net kai nesutariam, mes išlaikom pagarbą vieni kitiems ir į akis nemeluojam“, - naująją daugumą, kurios dėka pavyko sugrįžti į vicemero postą, apibūdino vicemeras, savo ankstesnę veiklą įvertinęs savikritiškai.

„Mūsų atleidimas neturėjo tapti pabaiga, po mūsų atleidimo buvo planuojama atleisti administracijos direktorių, pavaduotojus“, - vasarą vykusias savivaldos griovimo mieste tendencijas įžvelgė T. Tamulevičius, patvirtinęs, kad su jo ir V. Gibienės sugrįžimu, bus grįžtama prie pradėtų, visą kadenciją darytų darbų, o taip pat bus pradedami nauji sumanymai.


Komentarai

21
Komentuoti
jankis2018-09-19
PINIGUS UZ DU MEN GRAZINO
Šiaip tai2018-09-03
normalūs žmonės, tuo labiau save vadinantys politikais, kada balsuojama tik už vieną kandidatą nusišalina nuo balsavimo ir už save nebalsuoja. Bet čia normalūs.
Vida2018-08-31
Juokingiau ir kvailiau jau turbūt nebūna...nebent Alytuj prie Grigaravičiaus
Kvaili įstatymai2018-08-31
Balsavo už save ir buvo išrinktas vieno balso persvara.
Apgailėtina2018-08-31
Kad blogai dirbo 3,5 metų vicemerai prarado tarybos pasitikėjimą ir buvo atstatydinti. Mėnesį jie nieko nedirbo, atgavo tarybos pasitikėjimą ir vėl išrinkti vicemerais? Kas paneigs, kad Alytaus tarybos narių balsai yra perkami? Gal kas žino kiek vienas kainuoja? Nebūtinai pinigais, juk galima natūra, etatais.
Draugas2018-08-30
Sauliau (p. Janulevičiui), jeigu toks teisingas, atsistatydink ir iš Alytaus miesto tarybos narių. Juk ši vieta tau perleista. Ar tavo vyriški pa... per silpni.
Donatas2018-08-30
tikrai maniau, kad taryboj dar yra bent siek tiek sveiko proto...
Nu2018-08-30
Nerašyk po 10 tokių pačių komentarų ir niekas netrins
Alytiškis2018-08-30
Prašau netrinti komentarų,o meras ir jo pavaduotojai nulis,nulis,nulis,miestas merdi,opozicija liko išdurta.
6662018-08-30
nepavyko valdzioj pabuti nors ir trumpai,omiestas jiems,manau,desimtoj eilej.Jei turetu kuo mastyti ,butu suprate,kad ateje nauji,per pusmeti nieko nenuveiks.Sekmes MERUI vicemerams.
kestutis2018-08-30
aciu visagaliui matuizu plyta su savo hebra galutinai ivarytas i buda
Alytaus liūnas2018-08-30
Vėl apsijuokėme Lietuvoje. Bet užtai visa naujoji dauguma pajautę tvirtą generolo ranką sėdėjo per posėdį kaip pelės po šluota:) Posėdžiui tęsiantis žmogeliukai, priklausomi nuo mero malonių, jau pradėjo atidirbinėti ... Šlykštu
Skaitykit straipsnį Delfyje
"Fokusai Alytuje: prieš mėnesį atleisti vicemerai vėl paskirti į šias pareigas"

;)2018-08-30
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vrk-svarsto-kreiptis-i-prokuratura-del-centro-partijos-kandidates-surinktu-parasu.d?id=78933289
jonas2018-08-30
Senokai buvau cirke tai pabuvau ir isejau.Vienas anegdotais pradejo kita spektakliu trecia pucistu iesko.Rajono verslininkai miesta mokina.Gal ir ramiau bus .Munduras isplautas generolo dimisijos.Toliau sedesim ant sikpuodzio ir triesim
Va2018-08-30
Kažkaip opozicionieriai uodegas pabruko. Damtaras Hausas Krasnickas, kuris svajoja apie milijoną apskritai nesiteikė būti posėdyje. Gaila Janulevičiaus- seni vilkai juo pasinaudojo ir tuoj mes per bortą, nes jis jau jiems kaip ir nereikalingas. O visai neblogas galimybes turėjo vaikis. Bet gal dar suaugs. Po 3 kadencijų.
alytiškė2018-08-30
Manau, jei senieji vicemerai turėtų savigarbos, kompetencijų jų darbui, tai patys nesutiktų antrą kartą kandidatuoti į šį postą. Stagnacija tęsis toliau, bet atlyginimus gaus. Labai gaila, kad Alytui nesiseka su merais, merdim kaip gražus, žalias miestas...
Geras2018-08-30
Pas Tamulevičių žurnalistė klausia konkrečiai- kokius darbus padarys, o jisai apie naują daugumą, kažkokias diskusija ir nieko konkrečiai. Reiškia miesto stagnacija tęsis.
Alytiškis2018-08-30
Alytaus savivaldybėje cirkas be bilietų,o Alytus kaip merdėjo,tai merdės ir toliau.
Marija2018-08-30
Aš merą Vytautą Grigaravičių palaikiau ir toliau palaikysiu. Žmogus galvoja ką daro, taktiškas, protingas, visą laik savo vietoje, šaunuolis.
Senas Alytiškis2018-08-30
kaip bebūtų surinkti parašai ir kieno jie tai ne pagrindinis klausimas,pagrindas yra tame,kad jau tokiame mažame mieste,kaip Alytus ne pirma kadencija dedasi tokie ne gražūs dalykai ir kas to žaidimo iniciatorius,reiktų viešai paskelbti tokį žmogų,nors ir taip sekantiems keleto kadencijų darbus viskas aišku,jis veikia užsimaskavęs.O su teigiamu ar neigiamu darbu šių dviejų asmenų,kurie iš naujo siūlomi į pavaduotojus ,visuomenė visiškai neinformuota.
Alytiškis2018-08-30
1200 parašų surinkta tik iš giminių,tai nieko nereiškia prieš 60000 miesto gyvėntojų.Mere ir tau laikas atsistatydinti.
traffix.lt