2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusJaunimasŠvietimasSveikata
2018 Rugpjūčio 28d.
0

Saugia vaikų kelione į mokyklą Alytuje vėl rūpinsis „Apsaugok mane“

titlePrie 14 Alytaus miesto švietimo įstaigų esančios perėjos buvo paženklintos specialiu akcijos ženklu, kurį atpažįsta didžioji dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų.Alytausgidas.lt nuotr.

Mokslo metų pradžios proga jau devynioliktą kartą visoje Lietuvoje, o taip pat ir Alytaus miesto savivaldybėje rengiama viena didžiausių saugaus eismo akcijų Lietuvoje „Apsaugok mane“.

Prie 14 Alytaus miesto švietimo įstaigų esančios perėjos buvo paženklintos specialiu akcijos ženklu, kurį atpažįsta didžioji dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų.

Alytaus miesto savivaldybė, kartu su akcijos iniciatore draudimo bendrove „Lietuvos draudimas“ rugsėjį rūpinsis moksleivių saugumu keliuose. Ramiau pirmosiomis naujųjų mokslo metų dienomis galės  jaustis tėvai –  „Lietuvos draudimas“ rugsėjo mėnesį nemokamai apdraus kiekvieną moksleivį 5 tūkst. eurų draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kelyje.   

„Svarbiausia mūsų, suaugusiųjų, rudens pamoka – apsaugoti vaikų, moksleivių keliones, kad namus ir mokyklą jie pasiektų saugūs ir sveiki. Mažieji eismo dalyviai, neretai po ilgųjų vasaros atostogų išsiblaškę ir mažiau atidūs, todėl visus vairuotojus tradiciškai kviečiame vairuoti atsargiau, o tėvelius – priminti vaikams, kaip saugiai pereiti gatvę“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Dzūkijos skyriaus vadovė Alma Visockienė.

„Lietuvos draudimas“ kaip ir kasmet visą rugsėjį visus 6 tūkst. 800 miesto moksleivius apdraus asmens draudimu. Draudimas galios visoje Lietuvoje ištisą parą, jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis, nukentėtų eismo įvykyje.

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną, tad tėveliams nieko daryti nereikės. Svarbiausia, kad, nutikus nelaimei kelyje, jie žinotų, jog gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo,“ – apie draudimą pasakoja A. Visockienė.

Moksleivio, kuris keliaudamas pėsčiomis ar važiuodamas dviračiu, šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, tėvai ar globėjai kviečiami apie tai iš karto pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Užregistravus įvykį, bendrovės specialistai išsamiai paaiškins, ką reikia daryti toliau.

Akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų ir yra tapusi rudens tradicija. Skaičiuojama, kad šiemet Lietuvos miestuose ir miesteliuose specialiu akcijos ženklu bus paženklinta apie 1 tūkst. prie mokyklų esančių perėjų. Akcijos metu planuojama imtis ir kitų saugaus eismo priemonių, kurios padėtų mažinti avaringumą Lietuvos keliuose.

Siekdamas sumažinti tėvų išlaidas mokslo metų pradžioje, padidinti saugumo jausmą šeimoje bei suteikti vaikams šiuolaikiškas mokymo priemones,  „Lietuvos draudimas“ kartu su UAB „E. mokykla“ sukūrė programą „Pradinukų draudimas“. Ji įgalins 1-4 klasių moksleivius pažinti išmanųjį mokymosi procesą, ugdant kūrybiškumą, įsitraukimą ir ankstyvą sąlytį su technologijomis. Ši programa tėvams taip pat padės įveikti nemalonumus, kilusius dėl traumų eismo įvykių metu.

Mažieji alytiškiai 9 mėnesius bus nemokamai apdrausti specialiuoju „Pradinuko draudimu“, apimančiu pėsčiojo ar važiuojančio dviračiu mokinio draudimo apsaugą. Tuo pačiu jie visus metus nemokamai galės naudotis elektronine mokymosi aplinka (EMA).

Alytaus miesto savivaldybės viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt