Penktadienis, Lapkričio 15d.
SportasRankinisVideoreportažai
2018 Rugpjūčio 26d.
0

Alytaus rankinio tėvo atminimo taurę finale tarp dzūkų ir baltarusių iškovojo svečiai (VIDEOĮRAŠAS. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaDomanto Aleksyno nuotraukos

Dzūkijos sostinėje surengtas pirmasis tarptautinis rankinio turnyras „Jono cup“, skirtas pagerbti miesto garbės piliečiui Jonui Jonuškai (1950-2017).

Nup pat pirmojo renginio didžiausiu klubiniu rankinio turnyru tapęs „Jono cup“ sukvietė 5-ių šalių sportininkus.

Tris dienas Alytaus arenoje aidėjo lietuvių, latvių, lenkų, estų ir baltarusių kalba.

8-ąją vietą užėmė komanda iš Lenkijos, Dambravos „Szczypiorniak“, paskutinę kovą 14:30 pralaimėjusi Estijos sostinės Talino HC „Tallinn“ rankininkams, likusiems 7-oje pozicijoje.

Lemiamą kovą laimėjo ir dar vieni Estijos atstovai, Viljandžio KK „Viljandi“, penktąją vietą užsigarantavę rezultatu 30:20 nugalėdami Vilniaus HC „Vilnių“.

Dėl „Jono cup“ bronzinių apdovanojimų susitiko Jūrmalos (Latvija) „Jūrmalas sports“ ir Kauno „Ąžuolas“, pastarieji 32:26 laimėjo ir tapo prizininkais.

Finale dėl Alytaus rankinio tėvu vadinamo J. Jonuškos atminimo turnyro pagrindinės taurės susitiko Alytaus rankinio klubo „Varsa“ pagrindinė komanda „Varsa-Stronglasas“ ir Baltarusijos atstovai, Gardino „Kronon“.

ATNAUJINTA

Per pirmas 15 finalo minučių aikštėje virė įnirtinga kova, o rezultatas buvo 7:8 svečių naudai, tačiau jau 20 min., po Roko Lastausko metimo, tapo lygu (10:10).

Šarūnas Krisiulevičius - vėl lygu (11:11).

Gintautas Adamkevičius - 12:12.

Paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis rezultatyviau žaidė Gardinas ir nutolo 18:13, tad alytiškiai buvo priversti gelbėtis minutės pertraukėle.

Į pertrauką komandos išėjo šeimininkams atsiliekant 14:19.

Antroje susitikimo pusėje dzūkai mėgino kabintis ir 40 min. baltarusių persvarą sumažino iki 2 įvarčių (22:24).

45 min. šeimininkai vėl atsiliko 5 įvarčiais (22:27), persvarą sumažino G. Adamkevičius.

50 min. skirtumas buvo vėl toks pat (25:30).

Gardino komanda buvo sukaupusi  ir 6 įvarčių pranašumą, tačiau alytiškiai vėl kilo į kovą ir išsaugojo šansus lemiamam spurtui (30:33).

Per paskutines 5-ias finalo minutes šeimininkams pavyko prilaikyti priešininkus, tačiau karpyti baltarusių persvarą iki minimalios sekėsi labai sunkiai.

Paskutinę minutę varsiečiai perėmė 2 kamuolius, abi atakas realizavo ir rezultatas tapo 34:35. Deja, tai buvo viskas, finalo rezultatas nepakito, o pagrindinę J. Jonuškos atminimo turnyro taurę į viršų kėlė Gardino rankininkai.

Geriausiu alytiškių komandos žaidėju buvo pripažintas Žygimantas Micevičius.