15 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
DzūkijaAlytusĮdomu
2018 Rugpjūčio 25d.
1

Specialiai techikai Alytaus piliakalnis - sudėtingesnis už Kernavės

titleNuotraukų galerijaSpecialistų teigimu, Alytaus piliakalnis dėl paviršiuje likusių medžių, krūmų šaknų, specialiai technikai yra sudėtingesnis nei piliakalniai prie KernavėsAlytausgidas.lt nuotraukos

Alytaus piliakalnis pritraukia vis daugiau lankytojų.

Pastačius pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą, vykstant renginiams, istorinį miesto lopšį lanko ne tik vietiniai, tačiau ir turistai.
Kaip priežiūrima ši reprezentacinė miesto vieta?

Piliakalnio Pirmame Alytuje priežiūra rūpinasi miesto savivaldybei priklausanti viešoji įstaiga „Alytaus infrastruktūra“ (buvę „Alytaus parkai“).
Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo įstaigos direktorė Jolanta Sovienė, kasmet piliakalnis šienaujamas 2 kartus. Pirmąsyk - iki Alytaus miesto dienos (birželio 15-osios), antrą kartą - iki rugsėjo 15 d., darbai jau vyksta.

Ypatingai stačius šlaitus specialia šlaitų šienavimo įranga šienauja viešąjį pirkimą laimėjusi įmonė, kuriai už vieną hektarą mokama 200 Eur su PVM.

Paprastai žoliapjovei sunkiai įveikiamų šlaitų Alytaus piliakalnyje yra apie 5 ha.

Šiemet piliakalnio šienavimo konkursą laimėjo bendrovė 2MP.

Kaip mūsų portalui sakė bendrovės darbuotojas, Alytaus piliakalnis dėl paviršiuje likusių medžių, krūmų šaknų, specialiai technikai yra sudėtingesnis nei piliakalniai prie Kernavės.

Alytaus piliakalnio papėdę, aikšteles prie laiptų, skulptūrų ir vaikų žaidimų VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ šienauja traktoriais ir krūmapjovėmis iki 5 kartų per sezoną.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
AAA2018-08-28
Klaidas taisykite"techikai"...
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena